Instalacja SP 2 dla windows xp

Mam win xp SP1, ale podobno jest już dostępny SP2. Chciałbym się dowiedzieć co daje zaktualizowanie do nowszej wersji, oraz czy wymagana jest weryfikacja orginalności systemu przed instalacją???

Czyżby kolega miał piracika? Sprawdzana jest legalność systemu.

Instalacja SP2 poprawia w znaczny sposób bezpieczeństwo, dodaje firewalla, centrum zabezpieczeń itp.

Mam orginalnego windowsa xp, tylko mi się płyta zgubiła i nie mam jak go wgrać jakby coś sie żle zainstalował SP2.

Najlepiej zainstaluj poprzez stronę MS Update

Przed instalacją przeskanuj system na obecność szkodników w systemie.

Sama płyta z windowsem do instalacji sp2 nie jest potrzebna

PS. poszukaj płyty z windowsem :?

@aju dz za informacje. Zaraz ide poszukać tej płytki, chyba mi wypadła z plecaka jak ze szkoły wracałem :frowning:

Ja tam polecam ściągnięcie gotowego pliku stąd WindowsXP-KB835935-SP2-PLK.exe - tutaj nie musisz się męczyć z witryną Windows Update. Możesz śmiało ściągać poprzez wszystkie przeglądarki (z Windows Update można tylko shitowskim IE), albo jakimkolwiek akceleratorem ściągania. Życzę miłego ściągania.

P.S. - Jeżeli chcesz być na bierząco z aktualizacjami możesz po ściągnięciu z linku który podałem zainteresować się Aktualizacjami Automatycznymi, lub odwiedzić witrynę Windows Update.

P.S. 2 - zanim ściągniesz SP2 powinieneś zainteresować się Co należy wiedzieć przed pobraniem i zainstalowaniem dodatku Service Pack 2 dla systemu Windows XP,

a po ściągnięcu Integracja Windows XP z poprawką Service Pack 2.

*(moze mi ktoś powiedzieć czemu ten drugi link nie chce się zakodować?)

pablo_m tylko że z windows update plik instalacyjny ma ~90MB a tak jak polecasz trzeba ściągac 3x tyle czyli ~270MB.

A ta druga opcja jest przydatna tylko wtedy gdy chcemy zintegrować SP2 z płytą windows xp.

@miniuka

Jak nie znajdę to skombinuje se nową. Płytka to płytka.

Ciekawe w jaki sposób? Czyżby jednak piracik :roll:

Hmm chyba rzeczywiście ściągnięcie z Windows Update będzie lepszym pomysłem.

No tak, dzięki temu po formacie/przy nastepnej instalacji nie będzie kłopotu z doinstalowaniem SP2. A przy tym można uchronić oryginalną płykę z XP przed porysowaniem lub zgubieniem, bo mamy jego kopię zapasową (i o ile mieliśmy oryginał niezaprzeczalnie legalną kopię).

@aju

Skoro kupiłem i mam paragon to chyba nie piracik. Jak tylko znajde paragon, to lece do sklepu i będę prosił o jakąś kopię albo coś, bo chyba nie będę przepłacał 2 razy za tego samego windowsa. raz kupiłem i chyba powinno im wystarczyć. A jak nie dadzą, to będę musiał poszukać jakiegoś ołpen - sourcowego windowsa xp lub 2000.

Chyba się nie słyszysz :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Takie rzeczy to tylko w Erze. :wink:

Jaki czas temu kupiłeś Windowsa ?

Nie pamiętam, ale chyba była zima wtedy.

Przecież sprzedawca nie da mu drugiego windowsa nawet po dniu od zgubienia.

Windowsy wtedy ginełyby tak jak ostatnio stare prawa jazdy :mrgreen:

przestań cyrk urządzać nikt ci nie da w sklepie drugiej płyty no chyba że pirata :stuck_out_tongue: