Instalacja sterownika drukarki HP - problem

Witam,

mam problem co do instalacji sterownika drukarki HP LaserJet 1200 na systemie Windows Vista…

Otóż na stronie producenta są trzy sterowniki :

HP Universal Basic Print Driver 4.7

HP Universal Print Driver for Windows - PCL 5 4.7

HP Universal Print Driver for Windows - PostScript 4.7

i niewiem który z nich zainstalować…

Jeżeli już zainstaluje jeden z nich (HP Universal Basic Print Driver 4.7) to rozumiem, że drukarka powinna działać już bezproblemowo na Viscie, ale tak nie jest…

Kiedy podłączam drukarkę do laptopa po przez USB to chwile wyszukuje i znajduje po raz kolejny nieznane urządzenie?!

Firma HP twierdzi, iż te sterowniki wspierają Viste więc o co chodzi?!

Czy może być to wina systemu, a konkretniej łatek do Visty? Bo na XP to sterowniki są już w systemie i jak podłączam drukarkę to odrazu ją znajduje i można drukować…

Na innej stronce znalazłem taki opis:

I pytanie: Czy drukarka będzie drukować tylko po sieci czy jak ją podłącze przez USB to też bedzie szło?

powinno iść po usb również, spróbuj ręcznie zainstalować drukarkę przez aplet Drukarki -> dodaj drukarkę.

Witam,

udało mi się rozwiązać problem… wina leżała po stronie wadliwego kabla usb do drukarki.

Mam kolejne pytanie…

Ustawiłem laptopa jako serwer wydruku - czyli są do niego podłączone dwie drukarki po USB i fajnie to chula. Komputer jest cały czas włączony. (win2000)

Z drukarek korzystają dwa inne laptopy z systemem Vista… i tutaj pojawia się problem ponieważ jak włącze komputer z systemem vista i dodam obie drukarki (wszystko działa cacy) coś sobie wydrukuje to jest ok, ale jak uruchomię go ponownie to widzi te drukarki wszystko jest po staremu lecz jak kaze mu cos wydrukować to nie da rady. (Jak usunę te drukarki i ponownie dodam to znowu dziala)

Pytanie jest następujące jak skonfigurować laptopy z vistą tak żeby po ponownym uruchomieniu bez problemu drukowały na tych drukarkach?

Jak ustawić połączenia sieciowe na Viscie?