Instalacja sterowników do karty graficznej radeon 9200

Witam.

Mam kartę graficzna ATI Radeon 9200, która jest obsługiwana przez Vistę. Po pierwszej instalacji siódemki udało mi się ja odpalić na sterownikach od Visty. Niestety, musiałem zrobić reinstalację siódemki i już nie mogę użyć tych sterowników. Powiem szczerze, że nie pamiętam jak to zrobiłem za pierwszym razem (znaczy, nie pamiętam, które pliki/foldery skopiowałem).

Na pewno jest to

\System\Inf\atiixpag.inf , wewnątrz którego widnieją identyfikatory kart 9200 LE i SE.

Pozostałe pliki to \System32\ati2cqag.dll, ati2dvag.dll, ati3duag.dll, atikvmag.dll, ativvaxx.dll

i w katalogu \System32\Drivers ati2mtag.sys.

Czy coś jest jeszcze potrzebne do prawidłowego działania? Niestety, nie mam teraz screena komunikatu podczas próby instalacji, wrzucę go wieczorem. Generalnie chodzi o to, że nie może użyć/znaleźć prawidłowego pliku.

Raz się udało, drugi już nie :confused:

hmm, zadam może głupie pytanie :lol:

Na windows update nie masz czasem sterowników ?

W większości przypadków sterowniki będą na WU.

Mówisz o kopiowaniu folderów z plikami dot. sterowników do karty graficznej, a co się dzieje, jak próbujesz zainstalować kartę graficzną z pliku pobranego ze strony producenta ?

Możesz spróbować instalować sterowniki w trybie zgodności z Vistą, jeśli w normalnym trybie wysypuje Ci błędy instalator.

aero , jakby by były w WU i miałbym problemy z nimi, to bym napisał o tym. Większość, nie oznacza wszystkich.

A co ma się stać, skoro pod tę kartę Ati nie wydało sterowników ani na Vistę ani na Windows 7? Jedyne dostępne to te Microsoftowe z Visty…

Tryb zgodności nic nie daje.

Raz udało się, więc przyczyna musi tkwić z tym, że czegoś nie skopiowałem. W obu przypadkach sterowniki wrzuciłem po świeżej instalacji. Po pobraniu poprawek również jest problem.

podobno te działają pod Vistą i powinny działać pod Windows 7

ftp://ftp.asus.com.tw/Pub/asus/nb/A4D/VGA_XP_2K_060102.zip

zobacz też sterowniki Omega, wydali działające pod Vistą

Co do komunikatów

12d58a5957b13236m.png

devil33 , niestety, nie można ich zassać, spróbuję poszukać w innej lokalizacji i zobaczę.

Może wyda się to Wam dziwne a nawet niemożliwe, ale jak miałem jeszcze T42 w którym była karta ATI 7500 i nie mogłem znaleźć sterowników to zainstalowałem “na chama” sterowniki od uwaga… 9800 i o dziwo wszystko ładnie zadziałało więc może w tym szaleństwie jest metoda. Wprawdzie nie podniosło mi to indeksu wydajności, ale najważniejsze, że działało, a zatem spróbuj.

devil33 , poszły na innych, niestety, system pada przy próbie otworzenia jakiegokolwiek pliku z filmem :slight_smile:

No nic to, może coś poprawią w tej kwestii

i przy próbie otwarcia jakiej kolwiek gry STANDARDOWEJ

Witaj Monczkin

Źródło:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Windows_7