Instalacja sterowników do płyty głównej

Witam

Zainstalowałem Windows 7 chciałbym zainstalować sterowniki do płyty głównej typowo pod tą wersje Windowsa.

Znalazłem na internecie sterowniki do płyty głównej zastanawiam się tylko czy wszystko jest konieczne do instalacji.

Oto następujące sterowniki

-Qualified Vendor List

-BIOS

-Archiwa BIOS

-BIOS-Utilities

-Chipset

-Utilities

-Manual

Jak zauważyłem Win7 dobrał sobie własne sterowniki. Czy ktoś mógłby wyjaśnić mi znaczenie tych pojęć i powiedział czy mam je zainstalować wszystkie i jeżeli to istotne to w jakiej kolejności.

Widze, że sam sobie życie komplikujesz. Może łaskawie podasz dokładny model płyty głównej, bo do tego co podałeś to szklana kula jest wymagana;-)

Z tych elementów:

-Qualified Vendor List,

-BIOS

-Archiwa BIOS

-BIOS-Utilities

-Chipset

-Utilities

-Manual

Tylko -Chipset wygląda na sterownik, “Manual” to jest instrukcja obsługi. :wink:

Dane mojego kompa to:

Typ procesora QuadCore AMD Phenom X4 Black Edition 9950, 1300 MHz (6.5 x 200)

Nazwa płyty głównej Asus M2N-MX SE Plus (2 PCI, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

Karta wideo NVIDIA GeForce 9800 GT (Microsoft Corporation - WDDM v1.1) (512 MB)

A-Data EXTREME DDR2 1066+ 4 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

Karta dźwiękowa Realtek ALC662 @ nVIDIA nForce 6100-400/405/420/430 (MCP61) - High Definition Audio Controller

Dodane 24.01.2010 (N) 19:06

Widzę różnice w grach po zainstalowaniu Win7 mam takie lagi np. na Call of Duty jakich na XP nie miałem więc myślałem że to sterowniki. :?

Na asusie to widzę, że chyba byłeś już na odpowiedniej stronie. Rozwiń ten “+” (plusik) na stronie asusa przy napisie “Chipset”, pobierz i zainstaluj to co tam znajdziesz.

Sterowniki graficzne zainstalowałeś? http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Chciałem zacząć od płyty głównej do grafiki też mam zamiar