Instalacja sterowników karty graficznej:)

Mam kartę graficzną NVIDIA GeForce2 MX 100/200 i chciałabym zainstalować do niej nowe sterowniki, lecz niewiem jak się do tego zabrać, ponieważ nigdy takich rzeczy nie robiłam, podobno najpierw mam odinstalować stare sterowniki, a potem zainstalować nowe, ale czy nic nie popsuję odinstalowywując stare sterowniki? Może to takie lamerskie pytanie może się wydawać, ale nigdy takich rzeczy nie umiałam, a tak się złożyło że potrzebuję teraz to zainstalować … dzięki z góry za pomoc;);*

No to tak…

Najpierw musisz pobrać ze strony nVidia (http://www.nvidia.com/page/home.html) sterowniki odpowiednie dla Twojej karty. W tym celu kliknij w Download drivers a następnie w trójstopniowym kreatorze kolejno w: Graphic driver , GeForce 2 series a następnie wybierz posiadany system operacyjny i kliknij GO! - otworzy się strona z kilkoma wariantami pobrania pliku.

Gdy plik będziesz już miała na dysku, instalujesz go w dokładnie taki sam sposób, jak każdy inny program. Teoretycznie dobrze byłoby odinstalować najpierw stare sterowniki, ale w praktyce nowe i tak je zastąpią.

Być może nowe sterowniki będą potrzebować Microsoft .NET Framework 2.0 - możesz to pobrać ze strony Microsoft lub skorzystać z zasobów Dobrych programów.

Napisz, gdybyś miała jeszcze jakieś wątplwości.

ok, narazie nie bede instalowala tego drugiego programu microsoftu. sterowniki pobralam i zapisalam narazie z polskiej strony NVIDII, czy takie tez moga byc? czy tamte z angielskiej sa lepsze? i tam jest napisane ze należy odinstalować najpierw sterowniki, czy jak je odinstaluje to mogę coś popsuć? Lub czy jeśli ich nie odinstaluję a zaisntaluje nowe to też mogę mieć potem jakieś problemy?

nic nie popsujesz

wejdź w panel sterowania-dodaj usuń programy odinstaluj sterownik

zresetuj komputer. Po zresetowaniu ekran będzie miał niższą rozdzielczość ale to nic teraz wyłącz wszystkie programy działające w tle i zainstaluj nowy sterownik. Ponownie zresetuj komputer, ustaw rozdzielczość i odpowiednie odświeżanie ekranu i to wszystko.