Instalacja sterowników Omega

Postanowiłem zainstalować Omegi zamiast Catalystów.

W związku z tym chciałbym się upewnić co do procedury instalacyjnej bo będę to robił pierwszy raz :oops:

  • Usuwam ATI Catalyst Control Center

  • Usuwam ATI Control Panel

  • Usuwam Hydravision (czy na pewno?)

Czy te trzy rzeczy mogę usunąć “normalnie” poprzez dodaj-usuń programy (wszystkie trzy są tam obecne), czy też muszę usunąć je w inny sposób (jaki)?

  • Usuwam sterowniki Catalyst (W menedżerze urządzeń, właściwościach ekranu, czy w “dodaj usuń programy” bo wszędzie tam można to zrobić)?

Czy w momencie usunięcia sterowników komputer ( a raczej grafika) nie zawiesi sie?

  • Restartuje komputer, który powinien odpalić grafikę na sterownikach systemowych.

Czy tak właśnie ma byc?

  • Instaluje nowe sterowniki i oprogramowanie karty graficznej.

  • Restartuje komputer.

Przepraszam, jeśli pytania są zbyt “naiwne” ale nie chcę czegoś “skopać” przy tej procedurze a wygląda mi ona na dosyć delikatną :slight_smile:

Będę bardzo wdzięczny za potwierdzenie (lub poprawki) tej procedury.

Dzięki wielkie,

Sdar

Nie zawiesi się.

Możesz śmiało odinstalowywać z Dodaj/Usuń programy.

Po restarcie system sam będzie szukał sterowników do instalacji i zainstaluje z systemu.

Po tym zainstaluj Omegi i powinno być good, ale czy będzie… :slight_smile:

Pozdrawiam :okulary:

No właśnie… czy będzie ? Nie jestem zbyt doświadczony w takich zabiegach i nie chciałbym zostać z “wywalonym systemem” :frowning:

Czy można spodziewać się poważnych problemów, czy też planowane przeze mnie działania są raczej bezpieczne?

Sdar

Razem ze sterownikami jest plik README.TXT czy coś takiego. Przeczytaj go i wszystko będzie jasne.

Pobrałem tylko jeden plik (exe). Czy readme.txt “ujawni” się po uruchomieniu tego pliku, czy też powinienem znaleźć go oddzielnie na jakiejś witrynie?

Czy zrobienie punktu przywracania systemu pozwoli zabezpieczyć się i wrócić do Catalystów i poprzedniego (działającego) ustawienia jakby coś poszło nie tak ?

Sdar

staram się mocno, ale jakoś nie mogę się doszukać w czym masz problem :?

  • odinstalowujesz sterownik

  • restart

  • instalujesz sterownik

  • restart

o co chodzi :shock:

OK, już nie marudze :oops:

Nie tyle MAM problem co chciałbym go UNIKNĄĆ a przynajmniej przygotować się jakby coś poszło nie tak przy zmianie sterowników bo jeszcze tego nie robiłem. Ale może rzeczywiście panikuje na wyrost :wink:

Dam znać jak mi poszło i dziękuje za cierpliwość i informacje :smiley:

Sdar

Nie ma możliwości żeby coś poszło nie tak chyba że sam coś popsujesz a co do Omegi to to są naprawdę dobre stery 8)