Instalacja sterowników Omega

(sdar) #1

Postanowiłem zainstalować Omegi zamiast Catalystów.

W związku z tym chciałbym się upewnić co do procedury instalacyjnej bo będę to robił pierwszy raz :oops:

• Usuwam ATI Catalyst Control Center

• Usuwam ATI Control Panel

• Usuwam Hydravision (czy na pewno?)

Czy te trzy rzeczy mogę usunąć "normalnie" poprzez dodaj-usuń programy (wszystkie trzy są tam obecne), czy też muszę usunąć je w inny sposób (jaki)?

• Usuwam sterowniki Catalyst (W menedżerze urządzeń, właściwościach ekranu, czy w "dodaj usuń programy" bo wszędzie tam można to zrobić)?

Czy w momencie usunięcia sterowników komputer ( a raczej grafika) nie zawiesi sie?

• Restartuje komputer, który powinien odpalić grafikę na sterownikach systemowych.

Czy tak właśnie ma byc?

• Instaluje nowe sterowniki i oprogramowanie karty graficznej.

• Restartuje komputer.

Przepraszam, jeśli pytania są zbyt "naiwne" ale nie chcę czegoś "skopać" przy tej procedurze a wygląda mi ona na dosyć delikatną :slight_smile:

Będę bardzo wdzięczny za potwierdzenie (lub poprawki) tej procedury.

Dzięki wielkie,

Sdar

(Golden Finger) #2

Nie zawiesi się.

Możesz śmiało odinstalowywać z Dodaj/Usuń programy.

Po restarcie system sam będzie szukał sterowników do instalacji i zainstaluje z systemu.

Po tym zainstaluj Omegi i powinno być good, ale czy będzie... :slight_smile:

Pozdrawiam :okulary:

(sdar) #3

No właśnie... czy będzie ? Nie jestem zbyt doświadczony w takich zabiegach i nie chciałbym zostać z "wywalonym systemem" :frowning:

Czy można spodziewać się poważnych problemów, czy też planowane przeze mnie działania są raczej bezpieczne?

Sdar

Razem ze sterownikami jest plik README.TXT czy coś takiego. Przeczytaj go i wszystko będzie jasne.

(sdar) #5

Pobrałem tylko jeden plik (exe). Czy readme.txt "ujawni" się po uruchomieniu tego pliku, czy też powinienem znaleźć go oddzielnie na jakiejś witrynie?

Czy zrobienie punktu przywracania systemu pozwoli zabezpieczyć się i wrócić do Catalystów i poprzedniego (działającego) ustawienia jakby coś poszło nie tak ?

Sdar

(Duch) #6

staram się mocno, ale jakoś nie mogę się doszukać w czym masz problem :?

• odinstalowujesz sterownik

• restart

• instalujesz sterownik

• restart

o co chodzi :shock:

(sdar) #7

OK, już nie marudze :oops:

Nie tyle MAM problem co chciałbym go UNIKNĄĆ a przynajmniej przygotować się jakby coś poszło nie tak przy zmianie sterowników bo jeszcze tego nie robiłem. Ale może rzeczywiście panikuje na wyrost :wink:

Dam znać jak mi poszło i dziękuje za cierpliwość i informacje :smiley:

Sdar

(Proph3t) #8

Nie ma możliwości żeby coś poszło nie tak chyba że sam coś popsujesz a co do Omegi to to są naprawdę dobre stery 8)