Instalacja sterowników Raid na Intel S5000PAL

Witam,

Moje problemy wyglądają następująco:

Mam płytę serwerową Intel S5000PAL i dystrybucję CentOS 5.3. Płyta ta ma wbudowany kontroler RAID. Chciałbym utworzyć sprawnie działającą macież RAID 1 składającą się z dwóch dysków.

Po długich poszukiwaniach sterowników znalazłem to: http://downloadcenter.intel.com/Detail_ … B〈=eng

Wewnątrz znajduje się wiele obrazów dyskietek 1.44MB w formacie img,które zapisywałem na dyskietke (programem Floppy Image), następnie po uruchomieniu systemu z płyty wpisywałem dd linux noprobe=ata1 noprobe=ata2 noprobe=ata3 noprobe=ata4 po czym sterownik dla posiadanego sprzętu nie został znaleziony. I tak było ze wszystkimi innymi obrazami pasującymi do RHEL.

Postanowiłem spróbować zainstalować sterownik po instalacji systemu, korzystając z pakietu RPM w katalogu rpm. Jako zależność doinstalowałem pakiet dkms i zainstalowałem pakiet rpm:

Rpm –ivh megasr-13.04.0120.2009-1.noarch.rpm

Instalacja przebiegła bez problemów. Po resecie widać, że ładowany jest sterownik megasr i także nie widać błędów.

Kontroler Raid tej płyty głównej konfigurowany jest przez BIOS. Niestety wygląda to na “FakeRaid” a nie sprzętowe rozwiązanie, które pewnie nie sprawiałoby tylu problemów.

Chciałbym się dowiedzieć jakie macie doświadczenia z tym lub b. podobnym sprzętem i sterownikami do niego. Jak sprawdzić, czy sterownik faktycznie jest wykorzystywany ?

Czy to już wszystko jeżeli chodzi o instalacje sterownika i cała konfiguracja pozostaje po stronie BIOSu ?

W tej chwili wygląda na to,że odbudowa nie rozpoczyna się automatycznie lecz po uruchomieniu serwera z płyty dołączonej do zestawu i uruchomienie Raid Web Console 2 i trwa pare godzin.

Nie wiem też jakie co muszę zrobić aby móc przy pomocy Raid Web Console 2 zdalnie podglądać stan macieży i zarządzać odbudową o ile nie dzieje się tak automatycznie. Może jest jakieś linuksowe rozwiązanie programowe,które odpowiada RWC 2 (nie chodzi mi o linuksowe programowe macierze).

Dzięki z góry!

Linsam ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.