Instalacja sterowników SATA- bez użycia FDD (AMILO PRO 2085

Mam pytanie. Ktoś wie jak zainstalować sterowniki do SATA-y bez użycia FDD. Wiadomo że XP nie rozpoznaje SATA i nie widać dysku przy instalacji… Mam też stacjonarkę z SATA wkładam dyskietkę z sterami i przy instalacji wciskam F6 i po problemie, ale w laptopie nie mam FDD i zaczyna się problem…

Wpadłem na pomysł że przy pomocy programiku nLITE jakoś dorzucę sterowniki do płytki z XP ale tu też jest problem gdyż po zrobieniu ISO, odpalam w laptopie i instalator ładuje stery aż dochodzi do moment kiedy dostaje komunikat “plik disk.sys uszkodzony” I instalacja sie kończy. Myślałem że to wina programu… więc pogooglowałem http://www.forum.explode.pl/viewtopic.php?t=21

ale to samo, ten sam komunikat. Co robić?!?!

zauważyłem że po zintegrowaniu tych sterowników, nawet jak na stacjonarnym kompie testuje płytę z wypalonym ISO to wyskakuje mi ten sam motyw.

Plik disk.sys jest uszkodzony.

Naciśnij dowolny klawisz żeby kontynuować.

Próbowałem już 3 programami zrobic ISO

  • nLite

  • Windows Unattended CD Creator

  • WinFuture xp-ISO-Bulider

i zawsze to samo.

:frowning:

Czy napewno lap ma dysk sata.

Problem powinien rozwiązać XP z SP2.

Lub lap potrzebuje oryginalnej lub specjalnej płyty z systemem producenta lapa.

Normalnie. Wkładasz płytę z systemem Windows XP SP2 do napędu i instalujesz. Nie potrzeba żadnej płyty ze sterownikami SATA czy dyskietki

To nie desktop. Tutaj jest inaczej

No nie zawsze. Niestety czasami stery są konieczne.

Zwracam uwagę, że wątek dotyczy laptopa Fujitsu Siemens. W tym wypadku żadne dodatkowe stery do SATA nie są używane

na 110% ma SATA!

instalator z sp2

totalne bzdury! Jak masz takie coś pisac to lepiej nic nie pisz!

Stery nie są potrzebne jak masz Windows Recovery Fujitsu Siemens. Ja mam Normalnego XP-ka

Skoro wiesz lepiej to po co pytasz i zabierasz komuś czas?

Widzę, że wiesz lepiej. To chyba nie mamy o czym gadać

EOT

Jak bym wiedział to bym nie pytał. A ty widze nie jesteś w temacie i nawet nie wiesz o co pytam.

Ustaw w biosie zgodnosc w dół

No dokładnie. Sam na Acerze z serii 3100. instalowałem XPeka… i bez SP2 nie ukancza instalacji z SP2 leci wszystko elegancko. Wcale nie naciskaj F6 przy początku instalacji XPeka… a pewnie to robisz… niech leci wszystko samemu…

Słuchaj cie ja mam ten sam problem nan dysk 320gb w kompie Sata, i nie moge windowsa zainstalowac niewykrywa mi dysku ale ciekawe bo za prwszym razem mi znalazło :confused: a teraz niechce, dodam ze win xp sp2 :confused: i niemam stacji dyskietek i inewiem co mam robic??:frowning:

Proszę o pomoc:(

Jeśli ktoś już bardzo potrzebuje mieć sterowniki sata ( niekiedy w laptopach istnieje taka konieczność) to polecam dograć odpowiednie sterowniki do instalki XP programem nLite