Instalacja sterowników SATA- bez użycia FDD (AMILO PRO 2085

(Maystero) #1

Mam pytanie. Ktoś wie jak zainstalować sterowniki do SATA-y bez użycia FDD. Wiadomo że XP nie rozpoznaje SATA i nie widać dysku przy instalacji... Mam też stacjonarkę z SATA wkładam dyskietkę z sterami i przy instalacji wciskam F6 i po problemie, ale w laptopie nie mam FDD i zaczyna się problem....

Wpadłem na pomysł że przy pomocy programiku nLITE jakoś dorzucę sterowniki do płytki z XP ale tu też jest problem gdyż po zrobieniu ISO, odpalam w laptopie i instalator ładuje stery aż dochodzi do moment kiedy dostaje komunikat "plik disk.sys uszkodzony" I instalacja sie kończy. Myślałem że to wina programu... więc pogooglowałem http://www.forum.explode.pl/viewtopic.php?t=21

ale to samo, ten sam komunikat. Co robić?!?!

zauważyłem że po zintegrowaniu tych sterowników, nawet jak na stacjonarnym kompie testuje płytę z wypalonym ISO to wyskakuje mi ten sam motyw.

Plik disk.sys jest uszkodzony.

Naciśnij dowolny klawisz żeby kontynuować.

Próbowałem już 3 programami zrobic ISO

• nLite

• Windows Unattended CD Creator

• WinFuture xp-ISO-Bulider

i zawsze to samo.

:frowning:

(JNJN) #2

Czy napewno lap ma dysk sata.

Problem powinien rozwiązać XP z SP2.

Lub lap potrzebuje oryginalnej lub specjalnej płyty z systemem producenta lapa.

(MarS) #3

Normalnie. Wkładasz płytę z systemem Windows XP SP2 do napędu i instalujesz. Nie potrzeba żadnej płyty ze sterownikami SATA czy dyskietki

To nie desktop. Tutaj jest inaczej

(lazikar) #4

No nie zawsze. Niestety czasami stery są konieczne.

(MarS) #5

Zwracam uwagę, że wątek dotyczy laptopa Fujitsu Siemens. W tym wypadku żadne dodatkowe stery do SATA nie są używane

(Maystero) #6

na 110% ma SATA!

instalator z sp2

totalne bzdury! Jak masz takie coś pisac to lepiej nic nie pisz!

Stery nie są potrzebne jak masz Windows Recovery Fujitsu Siemens. Ja mam Normalnego XP-ka

(MarS) #7

Skoro wiesz lepiej to po co pytasz i zabierasz komuś czas?

Widzę, że wiesz lepiej. To chyba nie mamy o czym gadać

EOT

(Maystero) #8

Jak bym wiedział to bym nie pytał. A ty widze nie jesteś w temacie i nawet nie wiesz o co pytam.

(Zibnet) #9

Ustaw w biosie zgodnosc w dół

(Wujek 15) #10

No dokładnie. Sam na Acerze z serii 3100. instalowałem XPeka.. i bez SP2 nie ukancza instalacji z SP2 leci wszystko elegancko. Wcale nie naciskaj F6 przy początku instalacji XPeka.. a pewnie to robisz.. niech leci wszystko samemu..

(Nrdp) #11

Słuchaj cie ja mam ten sam problem nan dysk 320gb w kompie Sata, i nie moge windowsa zainstalowac niewykrywa mi dysku ale ciekawe bo za prwszym razem mi znalazło :confused: a teraz niechce, dodam ze win xp sp2 :confused: i niemam stacji dyskietek i inewiem co mam robic??:frowning:

Proszę o pomoc:(

(Wubeker) #12

Jeśli ktoś już bardzo potrzebuje mieć sterowniki sata ( niekiedy w laptopach istnieje taka konieczność) to polecam dograć odpowiednie sterowniki do instalki XP programem nLite