Instalacja systemu idzie tylko do połowy!

(Nowicjusz50lat) #1

Jakiś czas temu padł mi system i w serwisie powiedziano mi, że na dysku brak !!

Wykorzystując sytuację dałem do zamontowania stary (20 GB) dysk na którym był XP. Ten Drugi

(150 GB) chciałem sformatować i używać do przechowywania różnych danych. Oba były podpięte do jednej taśmy (master i slawe) w biosie były widoczne obydwa. Po włączeniu kompa wyskoczyła informacja, że dyski są nierozpoznawalne (czy jakoś tak). W serwisie nie umieli rozwiązać problemu. Dzisiaj odłączyłem stary i sprawny dysk i podłączyłem ten większy w celu instalacji systemu. Wszystko szło dobrze do momentu kiedy instalacja restartuje się.

Po tym restarcie zamiast instalować się dalej, wszytko zaczyna się od początku. I tak próbowałem trzy razy z tym samym skutkiem (XP Pro). Nie co już wkurzony spróbowałem z Win 2000, efekt był taki sam. Zworka jest zamocowana i w biosie widać, że na master.

Czy ktoś może mi poradzić co mam zrobić.

Janusz

(hevet) #2

Jak komputer się zrestartuje to wysuń płytę z XP,zaczekaj aż pojawi się ekran ładowania XP i zamknij tackę napędu.

Albo po restarcie wejdź do biosu i ustaw pierwsze urządzenie startowe jako dysk twardy a nie napęd CD/DVD.

(Nowicjusz50lat) #3

Do heveta. Płytkę wyciągałem i nie było efektu ale może za krótko czekałem. Spróbuję z tym biosem ale to już jutro.

Bandyta24 ten link jest chyba zły, wyświetla się jakaś strona z grą.

Janusz

-- Dodane 04.06.2009 (Cz) 12:50 --

Próbowałem zrobić tak jak proponował hevet ale skutek był ten sam. Po restarcie kompa podczas instalacji zabrałem płytę z napędu i po chwili wyskoczył komunikat (foto na linku). Co do biosu to mam problem, jak ustawić pierwsze urządzenie startowe jako dysk twardy a nie napęd CD/DVD. (fotki w linku).

Janusz