Instalacja systemu/ nielegalna wersja

Witam. Mam następujący problem. Otóż posiadam laptopa fujitsu siemens amilo. Mam do niego oryginalny, powtarzam oryginalny system windows home edition.Chcę zrobić formata, wszystko przebiega bez problemu, lecz po skopiowaniu plikow i pierwszym restarcie, mam tak jakby system normalnie sie wlanczał ( nie instalował) tylko tyle ze ten pasek co chodzi to się wiesza i nic nie da się zrobić. Kolega zaproponował mi inny system, który sie instaluje. Problem jest w tym, że system ktory chce mi sie instalowac jest piracki. Chyba nie po to płaci sie za system żeby instalować pirata. Wie może ktoś w czym tkwi przyczyna tego, że system mimo skopiowania plików nie chce sie instalować. Powtarzam na początku wszystko jest ok, wybieram partycję, formatuje ją na ntfs (frobowalem też fat32 ale jest ta sama reakcja) trwa formatowanie dysku, sprawdzanie, kopiowanie plików, restart i zonk… normalny wygląd jakby się ładował system (czarny ekran logo windowsa, pod spodem ten pasek niebieski) i nic sie nie dzieje tylko ten pasek tak se chodzi i sie wiesza i tak w kółko. Z góry dziekuje za jakąś radę.

Coś mi się wydaje że masz zrysowaną płytkę instalacyjną…

To odpada płytka jest czysta. Po za tym z tego co wiem po kopiowaniu plików początkowa faza instalacji idzie nie z płytki tylko z tych plików co sie kopiowały, a to poszło bez problemu

System i tak bedziesz mial legalny bo liczy sie licencja. Tak wiec instaluj z innego krazka, byle by wersja (Home) odpowiadala takiej, jaka posiadasz i przy instalce podaj swoj oryginalny klucz i bedzie cacy. W przypadku XP licencja zezwala nawet chyba na posiadanie jednej kopii krazka

Ale mi niechodzi o inny system. To co sie instaluje to proffesional i jak juz mowilem pirat, w dodatku bez sp i zadnego z sp nie mozna zainstalowac bo krzyczy ze to pirat. zaden system nie czce sie instalowac, vista, mx i tym podobne. Totalnie nic. Oryginal jak juz mowilem to samo. Przy każdej plycie i systemie ten sam problem, tyle co tylko ta jedyna nieszczesna piracka wersja proffesionala sie instaluje. normalnie by mi nie przeszkadzalo ale sterow od dzwieku nie idzie zainstalowac bo wola minimum sp1, ktorego nie da sie zainstalowac

Przeinstalowywuj windows’a aż za działa, ja bym tak zrobił. :wink: