Instalacja systemu - partycje

Mam takie zapytanie, otóż miałem zainstalowany system Windows Vista 64-bit, a dziś instalowałem Widowns XP Home Edition SP3. Przy podziale na partycje obszar nie podzielony pozostawał mi 8 megabajtow, czytalem ze tak jest zawsze, ale gdy mialem Viste czegos takiego nie bylo, znaczy sie jak wzialem instalacje i doszedlem do etapu usuwania partycji itp itd. mialem 50001MB na C: (reszta nie wazna, bo nie chcialem formatowac), usunalem tą partycje (tam mialem viste zainstalowana), stowrzylem nowy C: i moglem tylko 49991MB maksymalnie przeznaczyc na tę partycje, pozostało mi 8 MB niepodzielonego obszaru o co z tym chodzi, bo przeciez na viscie mialem 50001 i brak niepodzielonego obszaru(chyba ze tak na Viscie tylko jest?)? czytałem że tak ma byc, kazdy tak ma itp, zaznacze ze Viste mialem zainstalowana przy odbiorze komputera. A i jeszcze slyszalem że Vista ma jakis recovery particion? ukryta partycja ? to gdzie ona teraz sie podziewa?

PS. Przy rejestracji ekipa vortalu dobreprogramy.pl chce chyba psychicznie dobic człowieka 15 razy wpisywalem kod weryfikacyjny, nie każdy ma taki dobry wzrok…

Partycja recovery zazwyczaj jest na laptopach. Co Ci po tych 8 Mb??

ciekawi mnie te 8 MB domyslam sie ze gdybym mial 10GB wiecej to moglbym je dodac do tej mojej partycji C: przy ponownej instalacji, a 8 MB dalej zostalo?

Dodane 21.06.2009 (N) 15:23

ciekawi mnie te 8 MB domyslam sie ze gdybym mial 10GB wiecej to moglbym je dodac do tej mojej partycji C: przy ponownej instalacji, a 8 MB dalej zostalo?

W instalatorze XP zawsze zostawało mi 8 MB. Chyba tak już musi być. Za to instalator Win 7 nie pokazywał tego niepodzielonego miejsca mimo, że dysk był ten sam.