Instalacja systemu - problem z bootowaniem

Witam, dzisiaj przyszedł mi nowy komp, poskładałem go, popodpinałem wszytko odpalam i wszystko działa, w sensie w BIOSIE wszystko tak jak trzeba. I chcę zainstalować system z zewnętrznego dysku ustawiam bootowanie na USB, komp go widzi itp. ale co z tego jak wywala mi taki komunikat i nie wiem co z tym dalej robić.

Komunikat brzmi tak:

'Reboot and Select proper Boot device

or Insert Boot Media in selected Boot device and press any key’

Jakieś pomysły?

Zdublowałeś temat.

Dodane 02.10.2012 (Wt) 23:01

domyślam się że chodzi o Windows 7

Instrukcja do do zrobienia Win 7 USB Boot

Ściągnij Universal USB Installer http://www.pendrivelinux.com/downloads/ … .9.1.1.exe , uruchom, na pierwszym ekranie klikasz I Agree, następnie z rozwijanej listy wybierasz Windows 7 Installer (pod koniec listy), potem wskazujesz plik iso z systemem, Step 3 wybierasz swój pendrive (tylko się nie pomyl), na koniec klikasz Create, musisz jeszcze potwierdzić sformatowanie pendriva i powinno zacząć si kopiowanie plików. Na zakończenie procesu powinno pojawić się Installation Done, Process is Complete!

BIOS jest mądrzejszy niź ci się wydaje.

On nie będzie skanował 2TB(przypadkowa pojemność) danych aby znaleźć plik odpowiedzialny za bootowanie.Więc mądrzy ludzie stworzyli Sektor rozruchowy na dyskach który BIOS,przeszukuje te sektory i jeżeli jest pusty to omija go i dalej szuka.

Musisz mu go zapisać tak jak kolega wyżej podał tyle wystarczy.

PS cały dysk zostanie sformatowany nawet jeżeli masz tam 500GB dancyh.