Instalacja systemu windows, dziwna ilość miejsca


(system) #1

Witam. Dzisiaj chcialem robic formata. Przekopiowalem dane, wkladam plytke, reboot, tworze partycje a tu niespodzianka: Obszar nie podzielony na partycje uwaga! 4294927290 MB. Mam dysk 160 GB a skad sie wzielo tyle miejsca. Potem kopiuja sie pliki windowsowe, bo dalem na jedna partycje, reboot i pech, komputer stoi, kreska biala miga, instalatora windowsa brak. Widze pierwszy raz takie cos na oczy, dyski ktore mialem zostaly.

Umieszczam zdjęcia, z instalacji.

Miga mi biała kreska na czarnym tle. Dodam że jest to notebook Acer 3693WLMi. Na innym windowsie [Vista, XP Home] dzieje się to samo.


(troiP) #2

najlepiej będzie usunąć partycje fdiskiem , załatw sobie od kolegi na płycie bo stacji dyskietek nie masz i usuń je


(system) #3

Problemu z tym niemam. Natomiast mam wiele ważnych danych, dysk 160 GB z tego moze 70 ważne, więc jak mam to zgrać?


(mich@l2312) #4

Jeśli masz jakieś ważne dane na którejś z partycji to sformatuj tylko tą partycję na której chcesz zainstalować Windowsa, tylko nie narzędziem z płyty instalacyjnej. Poszukaj w sieci jakiś programów, które formatują partycje.


(system) #5

Mam plytke Ultimate Boot CD. Tam są takie programy. Dodam ze obecnie dograłęm i skonfigurowałem linuxa :stuck_out_tongue_winking_eye: Może z niego sformatowac?


(JNJN) #6

Odzysk danych:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... topic=4993

Później użyj narzędzia producenta dysku i go wymaż (wyzeruj), załóż partycje i sformatuj instalatorem z XP lub z poziomu XP.

http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t10073.html