Instalacja systemu z płyt Recovery CD

Witam, chcę zainstalować nową windę na lapku Acer Aspire 3004LMi. Z laptopem dostałem następujące płyty :

Disc 1 System CD

Disc 1 of 3 Recovery CD XP Home PL

Disc 2 of 3 Recovery CD XP Home PL

Disc 3 of 3 Recovery CD XP Home PL

Mam uszkodzoną stacje dysków więc format zrobię po naprawie. Moje pytanie : Jak zainstalować windę z tych płytek?? Którą zabootować itd.

PS. Na kompie mam 2 partycję NTFS - oryginalnie były FAT32 czy wpłynie to na instalacje

Cóż, nie miałem zestawu recovery, ale na logikę będzie to płytka System CD.Tę bootujesz. A jak nie, to pierwsza z serii recovery, choć wątpię. System CD zapewne umożliwia świeżą instalację, płyty recovery - zapewne mają jakieś dodatki przywracające system, ale to strzelam. Wyjdzie Ci w praniu.

Co do systemu plików, to ich obecny stan nie ma znaczenia. Przy instalacji będziesz miał wybór formatowania, a możesz też pozostawić tam bez zmian. Ja polecam, niezależnie od stanu dysku, by wybrać system NTFS i opcję z pełnym, choć dłuższym formatowaniem.

morgano1 lepiej nie strzelaj :slight_smile:

używając CD Recovery formatujesz dysk i instalujesz Windowsa z ustawieniami fabrycznymi, tj. takimi jakie miałeś w momencie pierwszego uruchomienia

zbootouj Disc 1

Ok, a co z systemem plików (Wiem, że na tych płytkach niema czystej windy)

marcinch7 o jaki system plików Ci chodzi? Na CD czy na dysku twardym?

Na dysku twardym… Oryginalnie był FAT32 a sformatowałem na NTFS.

nie masz sie czego obawiać

w razie gdyby zmienił się system plików na FAT32 to możesz bez utraty danych przekonwertować na NTFS

http://support.microsoft.com/kb/307881/pl

Dziękuje za pomoc :slight_smile: