Instalacja Systemu z pomocą drugiego komputera

Drodzy użytkownicy, zastanawiałem się nad faktem czy system Windows Vista da się zainstalować bez napędu DVD w danym komputerze. Mianowicie co chcę zrobić i co mogę wykorzystać:

Posiadam Laptopa Dell 1535 - z fabrycznie zrobionym obrazem systemu - do komputera nie były dołączane inne płyty - obraz znajduje się na partycji recovery. Niestety po około 1,5 roku padł mi odtwarzacz Dvd w tym laptopie i nie mam teraz jak zainstalować systemu na nowo (patrz, przywrócić z obrazu). Do wykonania operacji przywrócenia systemu z obrazu potrzebne jest użycie płytki z system Windows Vista - ale ja nie moge tego użyć bo nie działa odtwarzacz.

Rozmyślałem nad opcją (i tutaj pytanie dla was) czy mógłbym przełożyć dysk z mojego laptopa do innego laptopa w którym działa odtwarzacz płyt - wrzucić płytke z Vistą i przywrócić system z obrazu za pomocą narzędzia “napraw komputer”(narzędzie to dostępne jest na płycie Visty). Później przełożyć dysk spowrotem do mojego laptopa i dać mu życ:) Czy moje rozmyślania i kombinacje mają prawo bytu? Czy jest opcja że to zadziała?

{

P.s - Ten drugi komputer jest już innej firmy itd - stąd moje wątpliwości - gdyby tak spojrzeć na to laptop pomocniczy z moim system napewno by się nie podniósł - wiadomo inna płyta inne urządzenia wewnętrzne.

}

Jeśli recovery jest na dysku to nie jest potrzebna żadna płyta. Podczas bootowania systemu wciśnij odpowiedni klawisz, który rozpocznie procedurę recovery. Każda firma ma inny klawisz, Asus np. ma F8. Poszukaj w instrukcji bądź też na forum Della.

Hah! Gdyby to było tak proste to już bym to dawno zrobił. Niestety kombnacje klawiszowe nie pomagają. W menu “pod klawiszem F8” brak jest opcji “Napraw komputer”. Wyczytałem że bootując z płyty z Windowsem opcja ta jest dostępna na samej płycie.