Instalacja systemu zatrzymuje się przy jednej z informacji

Witam!

Za każdym razem gdy instaluję na VirtualBoxie Debiana 5.02, kiedy następuje faza ‘Instalowanie pakietów rdzennych’ (31%), instalator nie chce się ruszyć. Nie rusza się też ikonka procesora. O co chodzi?

Im podasz więcej szczegółów tym szybciej problem zostanie rozwiązany!! Daj jakieś zdjęcia czy coś. Jaki system i czy Legalny

Podaj parametry sprzętu (procesor, system itd)

Próbowałeś wgrywać Debiana na innej maszynie wirtualnej?

Czytaj troszke ze zrozumieniem dziecko neo (tyczy sie simon06) Jesli dobrze pamietam debiana mozna odpalic z live cd sproboj moze pojdzie jak nie, bedziemy szukac innej przyczyny. I jak kolega napisal powyzej podaj dane swojego sprzetu.

A więc parametry (laptop): Procek Intela 1.73 GHz, 760MB RAMu, przydzieliłem 4GB pamięci dyskowej (ogólnie mam 55GB, a wolne 11GB). System legalny (to debian może być nielegalny? :o ). System to Winda XP SP3 (legalny :!: ). Nie mam live cd debiana a poza tym mi bardziej chodzi o zainstalowany system niż o livecd. Nie ruszałem innych emu, nie jestem w te klocki za dobry :slight_smile:

Spróbuj na vmware. Może pójdzie instalacja?

Spróbuję jeszcze raz na VirtualBoxie, a potem spróbuję na vmwarze.

Jeśli nie pójdzie na vmwarze to jeszcze spróbuj, zainstalować na maszynce.MS Virtual PC

LOL, to ja muszę mieć oryginalny dysk?

Jaki dysk? Debiana? Nie, nie musisz mieć.

:hahaha:

Jaka płyta debiana? Jaka wersja virtualboxa?

Teraz coś się totalnie zj*bało… Przy uruchamianiu maszyny pokazuje się logo VirtualBoxa, a potem tylko czarny ekran z podkreślnikiem, nic się nie da napisać ani kliknąć… reset nic nie daje… Co jest?

odmontuj i zamontuj płytę

Eee… jak?

W górnym menu masz Urządzenia i tam wybierz Odmontuj , a potem Zamontuj napęd CD/DVD-ROM.

U mnie możliwe jest tylko zamontuj!

No to zamontuj. :shock:

Instalacja poszla gladko (pisze teraz z Debiana),jednak mam problem: musze przesuwac suwakiem programu VirtualBox ekran Debiana , zeby widziec np pasek zadan lub liste otwartych programow (moja standardowa windowsowa rozdzielczosc to 1024x768. Nie jestem zbyt zaawansowany w sprawach linuksowych, to moj pierwszy linux, wiec prosze o wytlumaczenie mi krok po kroku :slight_smile: Prosze, pomozcie mi!

W oknie virtualbox zainstaluj Guest Additions (dodatki) po tym reset virtuala i powiększasz jego okno.

Ke? Virtual mam na Maksymalizacji… Już sobie poradziłem z pl znakami. Dopisałem moją rozdzielczość windowsa do poprzedniej wypowiedzi…