Instalacja systemu

Witam,

zostałem użytkownikiem laptopa HP ProBook 4540s, na którym zainstalowany jest SUSE Linux Enterprise Desktop 11. Nie ukrywam, że jest mi on niepotrzebny, chce go całkowicie zlikwidować z dysku i zainstalować Windows 7. Gdy uruchamiam instalator Windows 7 pokazuje mi się okno z wyborem partycji, na której tego Windowsa chce zainstalować. Wybieram instalacje niestandardową. Gdy wybiorę jakąkolwiek z partycji pojawia mi się poniżej komunikat, że nie można zainstalować na niej Windowsa, bo nie jest to system plików NTFS. Partycje są następujące:

Dysk 0 Partycja 1 (mogę ją jedynie usunąć) Rozmiar: 20 GB Wole miejsce: 0 Typ:System

Dysk 0 Partycja 2 (mogę ją jedynie usunąć) Rozmiar: 3.4 GB Wolne miejsce:0 Typ:Podstawowy

Dysk 0 Partycja 3:HP_TOOLS (mogę ją usunąć lub sformatować) Rozmiar: 2 GB Wolne miejsce: 1.9 GB Typ:Podstawowy

Dysk 0 Partycja 4 (mogę ją jedynie usunąć) Rozmiar: 11.5 GB Wolne miejsce: 0 Typ: Logiczny

Dysk 0 Partycja 5 (mogę ją jedynie usunąć) Rozmiar: 428.9 GB Wolne miejsce: 0 Typ: Logiczny

Mógłby mi ktoś powiedzieć co mam zrobić w tej sytuacji? Może i mam pewne pomysły jak to zrobić, ale nie chce nic namieszać dlatego staram się upewnić.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Cześć

Tak na początek:

Jak usunąć Ubuntu i zainstalować Win 7

Jak usunąć Ubuntu i zainstalowac Windows 7

Całkowite usunięcie dystrybucji Linux

Ogólnie mówiąc, jeśli nie masz na tym dysku żadnych ważnych danych, usuń wszystkie partycje i podziel dysk wg. własnych wymagań.

A nie mogę usunąć tych partycji “Dysk 0 Partycja X” już w kreatorze Windows 7?

Jak będziesz je usuwał to Twój problem i decyzja. Nie możesz uruchomić instalatora Win7 bo nie masz partycji windowsowej tylko linuksowe i w tej chwili Windowsa poprostu nie masz gdzie zainstalować. Wygląda na to, że nie wiesz co to są systemy plików pod Windows czyli NTFS a co to są partycje linuksowe czyli całkiem inna bajka. Jeżeli nawet zostawisz którąś partycję to potem będziesz szukał sposobu jak się do niej dostać z pod Win 7 gdy ona jest linuksowa.

To w takim razie co polecasz zrobić? To samo, co kolega powyżej?

Całkowicie nie rozumiem pytanie tego jak i ostatniego. To ten win 7 wcześniej zainstalujesz gdzie na suficie??? Musisz usunąć przynajmniej partycje 1do 4 aby uzyskać miejsce na instalowanie win7 - to chyba jest dość jasne

klon3k ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Cześć

W jednym z wątków które podałem wyżej jest następujące rozwiązanie:

Nie testowałem tego rozwiązania więc nie gwarantuję że usunie ono wszystkie partycji z dysku.

clean w diskparcie usuwa układ dysku, po zamknięciu diskparta w instalatorze Windows będzie nieprzydzielone miejsce, z którego będzie można utworzyć partycje.