Instalacja thunderbirda

Witam, dziś poraz piewszy zainstalowałem ubuntu 8.04 słabo się znam na tym szukałem klienta poczty i pobrało mi się dla linuxa o nazwie “thunderbird-2.0.0.18.tar.gz” nie wiem co się z czym je, Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Sprawdź w Programy → Dodaj/Usuń , powinien być. To jest preferowana droga instalacji.

Niestety tam nie ma… mam jedynie “thunderbird-2.0.0.18.tar.gz” na pulpicie i poczekam na waszą pomoc… Bo nie wiem co dalej zrobić

To dziwne, wydaje mi się, że Thunderbird jest standardowo bez żadnych zabaw z repozytoriami. To wejdź System → Administracja → Synaptic Menedżer Pakietów, to musi być pozycja “thunderbird”. Jeśli jest to zaznacz i kliknij “Zastosuj”.

A jak chcesz koniecznie używać tego co pobrałeś, to rozpakowujesz to i klikasz 2krotnie na plik thunderbird lub thunderbird-bin

Albo wpisać -

sudo apt-get install thunderbird

w konsoli :slight_smile:

Dziękuje nr47 za pomoc i wam wszystkim udało się wreszcie nawet skype zainstalowałem mam jeszcze pewną prośbę napisał Phenom żeby wpisać kod w konsili. w XP to jak trzeba było wpisać to start uruchom, a tutaj szukałem tą konsole ale nie wiem gdzie ona jest, podpowiedzcie;) oooj żal ale jestem zielony. Pozdro

W menu Programy (w 8.04 to sie nazywa chyba Aplikacje) --> Akcesoria --> Terminal :slight_smile:

W zasadzie to nazywa się Programy :wink: Najlepiej zrobić sobie aktywator na pulpicie, lub panelu skrótów.

Dzięki :slight_smile:

Kiedyś nazywało się Aplikacje :slight_smile: