Instalacja Ubuntu 6.06

(Don_Filippo) #1

Witam! mam dysk twardy 1,70Gb i jak instaluje Ubuntu 6.06 to w 30% instalacji wyskakuje błąd :frowning: co radzicie... czy to moze byc spowodowane brakiem miejsca naa dysku czy zepsuta plyta?

(freedom) #2

a jaki to błąd?

po za tym bardzo prawdopodobne, że to przez ilość miejsca na dysku. Ubuntu wymaga minimum 2GB, z tym, że u mnie zaraz po instalce zajmował jakieś 3GB.

pozostaje wybrać inną dystrybucję. popatrz na przyklejone tematy w dziale Linux.

Zdecydowanie za mały dysk jak na Ubuntu.

(Don_Filippo) #4

a jakiego linuxa mi polecicie? ;] zeby byl prosty w obsłudze… no i malo zajmowal… ;] kompa mam takiego jak w podpisie tylko dysk ze starego kompa wzialem…

2.6.17.

Wiesz ile takich tematów już było na tym forum? Użyłes szukajki? Do przyklejonych tematów zajrzałeś? Śmiem wątpić.

(Woocash304) #6

zauwazyłem że masz sporo RAMu (w podpisie) może spróbujesz z jakąś dystrybucją typu live cd?? nie wiem czy taka dystrybucja wchodzi w grę, ale może warto…

(michalj82) #7

Mówisz, że masz 1,7 GB dysk twardy a w opisie masz 80 GB. :o Pewnie masz na myśli partycję o pojemności 1,7 GB. Może zwiększ partycję pod Linuksa, wtedy będziesz miał pewność, że się zainstaluje.

(freedom) #8

michalj82 :