Instalacja Ubuntu 6.06

Witam! mam dysk twardy 1,70Gb i jak instaluje Ubuntu 6.06 to w 30% instalacji wyskakuje błąd :frowning: co radzicie… czy to moze byc spowodowane brakiem miejsca naa dysku czy zepsuta plyta?

a jaki to błąd?

po za tym bardzo prawdopodobne, że to przez ilość miejsca na dysku. Ubuntu wymaga minimum 2GB, z tym, że u mnie zaraz po instalce zajmował jakieś 3GB.

pozostaje wybrać inną dystrybucję. popatrz na przyklejone tematy w dziale Linux.

Zdecydowanie za mały dysk jak na Ubuntu.

a jakiego linuxa mi polecicie? ;] zeby byl prosty w obsłudze… no i malo zajmowal… ;] kompa mam takiego jak w podpisie tylko dysk ze starego kompa wzialem…

2.6.17.

Wiesz ile takich tematów już było na tym forum? Użyłes szukajki? Do przyklejonych tematów zajrzałeś? Śmiem wątpić.

zauwazyłem że masz sporo RAMu (w podpisie) może spróbujesz z jakąś dystrybucją typu live cd?? nie wiem czy taka dystrybucja wchodzi w grę, ale może warto…

Mówisz, że masz 1,7 GB dysk twardy a w opisie masz 80 GB. :o Pewnie masz na myśli partycję o pojemności 1,7 GB. Może zwiększ partycję pod Linuksa, wtedy będziesz miał pewność, że się zainstaluje.

michalj82 :