Instalacja ubuntu a co z ekranem wyboru systemu windows

Witam. Chcę zainstalować ubuntu, ale prosiłbym o rady gdyż na tym samym dysku mam zainstalowanego XP i 7 x64 chciałbym, żeby nie wyskakiwał mi ekran wyboru systemu ubuntu tylko żeby ubuntu dodało się do ekranu wyboru stworzonego przez 7

Jako pierwsze instalujesz Ubuntu potem XP na końcu win7

lukaszm , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

kolego nie będę przeinstalował dobrze chodzących systemów pytam jak to zrobić mając już zainstalowany xp i seven domyslam sie że po instalacji ubuntu będzie się domyślnie uruchamiał. I żeby odzyskać ekran logowania to trzeba będzie przywrócić rozruch z płytki z 7

Dodane 28 listopada 2009, 13:59:35

p.s podczas instalacji wybrać instalacje sektora rozruchowego czy nie? Jaki system plików wybrać?

Będzie się domyślnie uruchamiał, ale po 5 czy 10s i będzie można wybrac uruchomienie Windowsa XP albo 7 (powinien oba automatycznie wykryc).

Co do systemu plików, to całkowicie kwestia gustu, osobiście używam ReiserFS, a najpopularniejszy jest ext3.

Z własnego doświadczenia wiem jak to będzie wyglądało. Najpierw pojawi się Linuksowy bootloader (GRUB) i będziesz miał do wyboru Ubuntu i system Windows (nie dwa oddzielne XP/7). Po wciśnięciu opcji z Windows pojawi się kolejne menu, tym razem z wyborem jednego z dwóch systemów Windows. Ale jeśli chcesz aby wszystko było w jednym, możesz usunąć orginalny bootloader Sevena a zostawić tylko GRUBA z dodanym dodatkowym wpisem z Windows 7. Ciężko byłoby dodać Linuksa do bootloadera Windows, ponieważ to inny rodzaj partycji.

ale mi się grub nie podoba i nie chcę go mieć wiem że się da bo widziałem na własne oczy niestety nie mam możliwości dowiedzenia się jak to zrobić.

Nigdy czegoś takiego nie próbowałem, ale zdaje się, że Windows 7 używa BCD jako bootloadera, więc możesz sprawdzić program EasyBCD. Jeśli możliwość takiej konfiguracji bootloadera istnieje, to powinieneś ją łatwo w tym programie znaleźć.

zaistalowałem wubi ubuntu no i jest prawie idealnie prawie bo utworzył się w bootloader od 7 wpis ubuntu niestety nie działa on dostaje komunikat \wubildr.mbr i bład 0xc000000f ale jak daje na windows xp w tym bootloaderze to mam znow 2 wpisy Windows XP i ubuntu teraz gdy dam ubuntu to przenosi mnie do ubuntu. Jak zrobic żeby ten 1 wpis który mam na 1 bootloaderze zaczął śmigać?

Widzieć to może i widziałeś (zresztą ja też, u kumpla xD) ale zależy jak system był instalowany. Bo jeżeli instalujesz spod Windowsa, to właśnie tak masz. Chociaż spróbować możesz… Dodaj wpis z numerem partycji Linuksa do pliku BOOT.ini.

tzn podaj przyklad żebym wiedział jak taki wpis ma wyglądać.

Skopiuj ten od Windowsa, i zastąp nazwę oraz zmień nazwę partycji. Nie wiem jak ten wpis dokładnie wygląda bo nie mam Windows

Windows 7 nie używa boot.ini, więc nie będzie miał gdzie tego wpisu wkleić.

Musi być jakiś plik za to odpowiadający. Nie ma innej możliwości. Niech ktoś z użytkowników Sevena się wypowie.