Instalacja Ubuntu na M$ Virtual PC 2007 na Winde

Nie wiem czy w dobrym dziale, bo nie mogłem się zdecydować (do końca nie wiem czego dotyczy problem).

Przy próbie instalacji Ubuntu 8.10 na Microsoft Virtual PC 2007 wyskakuje oto coś takiego:

43450605.th.jpg

Na tym kończy się instalacja, a wirtualna maszyna nie robie nic :wink: Z tego co wiem, wersja 2007 wsperać miała dystrybucje linuxa… :wink:

Jesteś w stanie potwierdzić że suma md5 obrazu iso ubuntu zgadza się z tym podanym na stronie ubuntu?

A czemu nie użyjesz do tego VirtualBoxa - ja tak mam

Taaa, miała wspierać, dobrze powiedziane :wink: Praktyka pokazuje, że próbowanie na VirtualPC odpalenia systemów innych niż Windows jest raczej bezsensowne. Niech świadczy o tym chociaż fakt, że na stronie Microsoftu o VirtualPC jako systemy-goście wymienione są tylko różnej maści Windowsy i OS/2.

Tak.

Chciałem przetestować narzędzie M$. Ale widzę, że czeka mnie powrót na VB.

Ludzie ponoć odpalali Linuchy na M$ Virtual Pc. Nawet Ubuntu - tylko, że wcześniejszego. Czy może to być wina wersji Ubuntu?? Może proponujecie inną dystrybucje?

Zdecydowanie proponujemy inną maszynę wirtualną… po co się męczyć i cofać z wersją ubuntu?

Spróbuj może VirtualBox? Dziś wyszła nowa wersja, 2.2.0. Zapewnia szerszy wybór systemów-gospodarzy i systemów-gości niż VirtualPC: http://www.virtualbox.org/wiki/Guest_OSes

Zapewne wrócę do VirtualBoxa jednak nie jest to rozwiązanie mojego problemu. Chciałem wypróbować narzędzie M$…