Instalacja Ubuntu problem z partycjami

Hej!

Ostatnio przymierzam się do instalacji Linuxa padło na Ubuntu mam 8 i 7. Posiadam dysk 40gb podzielony na 2 partycje po 20gb. Zrobiłem obraz 1 partycji bo tam miałem Winde a jak kupowałem kompa do nie dostałem płytki instalacyjnej z winda :frowning: i jak mogę zainstalować Ubuntu 8/7 tak żeby się pierwsza partycja nie zmieniła ogólną wielkością nawet o 1 kb :slight_smile: bo inaczej mi się obraz potem nie właduje. Cały backup danych zrobię na dysk zewnętrzny a więc mam dysk 40gb cały wolny na 3 partycje:

1 system

2 dane

3 SWAP (?)

No ta trzecia chyba jest potrzebna nie? Z tego co mi wiadomo to jakiś plik wymiany. No i jak ustawić żeby się ten swap utworzył z drugiej partycji?

Proszę o pomoc i dziękuje :slight_smile:

Ile masz na tym kompie pamięci RAM? Jęśli dużo to nawet ni będzie trzeba tworzyć partycji Swap.

To powinno ci trochę rozjaśnić :wink: :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 … ja+systemu

Możesz zainstalować Ubuntu przez Wubi,dzięki temu nie będziesz musiał nic zmieniać w partycjach.

Albo zrób obraz całego dysku, wtedy nie będziesz musiał obawiać się zmiany wielkości / ilości partycji.

Mało :frowning: 512 to w ogóle dość cienki komp jest :wink:

No okej obczaję.

No to jest dobry pomysł nie pomyślałem :slight_smile: Obczaję w najbliższych dniach.