Instalacja Ubuntu przez wubi.exe i z pendriva

Witajcie! Zachciało mi się z Windows Vista przesiąść na Ubuntu. Ściągnąłem ubuntu 12.10 i universal usb installer. Wszystko poszło OK,tylko nie wiem jak zbootować mojego pendriva. Przy uruchamianiu systemu w boot menu pod f12 popróbowałem wszystkie opcje,ale bootowanie z pendriva nie działa. Ściągnąłem plik wubi ,aby przez niego windowsa zainstalować,ale on w ogóle się nie uruchamia,nie wiem dlaczego. Na razie mam system Windows Vista. Proszę o pomoc.

Dodane 11.03.2013 (Pn) 9:10

Z wubi.exe jest tak,że się ,uruchamia’’ widać proces kilka sekund i się wyłącza.

Czy w boot menu przy Hard Drive (lub podobnie) miałeś ( + ), jeśli tak to wejdź i wybierz urządzenie USB.

Bardzo dziękuję,spróbuję i się odezwę.

Dodane 11.03.2013 (Pn) 11:03

Sprawa wygląda tak,gdy wybieram pendriva to po chwili pokazuje mi się ekran bootowania,gdzie chyba powinno pisać żeby kliknąć dowolny klawisz ,żeby cuśtam. Jednak nic takiego nie pisze i nic się nie dzieje. Zawsze tak jest jak pendrive z ubuntu jest podłączony. Jak to naprawić? Bym zainstalował z płyty,ale nie mam czystej żadnej,a nie wychodzę z domu ,bo chory jestem. ISO Ubuntu ściągnąłem na tej stronie : http://www.ubuntu.com/download/desktop

Dodane 11.03.2013 (Pn) 18:50

Dobra,jakiś cudem znalazłem u siebie pustą płytę. Wypaliłem na niej Ubuntu. Jestem już po instalacji systemu,wszystko działa poprawnie. Proszę o zamknięcie tematu,