Instalacja ubuntu z obrazu iso?

Czy jest możliwość instalacji ubuntu z obrazu o rozszerzeniu *.iso? Nie mam płyty cd a na szybko jest mi potrzebne zainstalowanie na jednym z dysków oto tego linuxa. Jest jakiś sposób? Dodam że chodzi o wersje Ubutnu 6.06

Raczej nie

Lepiej nagrać na CD i zostanie na wieki :stuck_out_tongue:

:o

Kiedyś instalowałem linuksa z obrazu iso, odpaliłem go przez emulator (z pod Linuksa).

Moim zdaniem można zainstalować linuksa bez emulatora choć nie wydaje mi się to aż takie proste, lepiej nagrać

Nagrałem na płytę i jak instaluje to w pewny momencie pojawia mi się okienko ubuntu i przestaje być czytana płyta cd. Co robić?

@Plichu, dobrze że jestem użytkownikiem Slackware :lol:

@kingpc, sprawdziłeś sumę MD5 obrazu iso

Jak to się robi? Jeśli chodzi czy płyta jest nagrana dobrze to sprawdzałem

z obrazu iso można zainstalować ubuntu, z poziomu wirtualnej maszyny (opisane na forum) podczas pracy na wirtualnej maszynie montujemy obraz iso a potem to juz standard (ale trzeba miec juz przygotowane wolne miejsce na dysku przenaczone na linuxa)

osobiście nie polecam tej metody instalacji (w końcu wydatek na zwykłą cdr’kę nie jest duzy) ale odpowiadając na pytanie: tak, mozna zainstalować linuxa bez wypalania go na płytę

opis jak postawić wirtualna maszynę: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=88614

To bardzo fajnie, tylko że Autor posiada dystrybucję Ubuntu.

Proszę więc pisać na temat, a posty OT kasuję.