Instalacja Ubuntu

Witam, od 19 męczę sie, aby go zamontować i robie (jestem pewien) wszystko dobrze! !!

Źle skonfigurowany xserwer.

Za duże odświeżanie monitora zadane.

Zmień to w pliku /etc/X11/xorg.conf

Sekcję dotyczącą odświeżania powinieneś znaleśc bez problemu.

Ja z linuxa korzystam pare godzin :smiley: Oswiec mnie :mrgreen:

Section “Monitor” i tam szukaj.

Chodzi o osd monitora? Przybliz troche, aktualnie jestem na windzie, bo ubuntu nie moge odpalic :slight_smile:

Chodzi o odświeżanie monitora

Section "Monitor" 

 Identifier "My Monitor"

    HorizSync 30.0 - 85.0

    VertRefresh 50.0 - 160.0

EndSection

Oczywiście Ty musisz wpisać wartości odpowiednie dla Twojego monitora (masz je w instrukcji obsługi)

:x

Z tego co widziałem, to Ubuntu się odpala. Problemy są tylko z trybem graficznym, ale do edycji tego pliku tryb tekstowy w zupełności wystarczy.

(chyba że przed instalacjąUbuntu nie poczytało sięo podstawach, wtedy… trudno się mówi)

pierwszy raz z czyms takim sie spotykam…ubuntu przeciez tak latwo i bezproblemowo sie instaluje i konfiguruje. Albo coś zle robisz albo masz jakis cudaczny monitor. :o

Nic mi sie nie uruchamia, tylko taki obraz sie robi jak powyżej, gdzie mam to wpisac?? Jak nigdzie nie moge wejsc :?: :!:

A ja powiem, że wszystko Ci się uruchamia

Masz to wpisać w terminalu, w jakimś edetorze tekstu. Do terminala wchodzi się wciskając (lewy) clrt+alt+F1.

Ale wcześniej radzęzajrzećdo podręcznika Ubuntu (było o nim nie raz na tym forum, nawet w przyklejonych chyba jest) oraz wpisaćw google linux+podstawy i poczytać.

A tak w ogóle, to to nie Ty pierwszy masz taki problem, więc poszukaj po róznych forach (polecam Polskie Forum Linuksowe) a znajdziesz niejedną odowiedź

niech spróbuje z wersji live :slight_smile:

W sumie, chyba nawet prościej będzie.

No i dzięki spróbuje, pytam sie, bo nigdy nie mialem stycznosci z linuxem :roll:

Złączono Posta : 16.04.2006 (Nie) 12:38

No i dupa, za przeproszeniem :frowning: Nie idzie, jak to zrobic, powiedzcie troche zmieźlej, gdzie mam to wpisac, krok po kroku… ;/ Cos tam poszlo i paski zmienily kolor na niebieskie :smiley: Ja jestem ciemny… :?

Masz to wpisaćdokładnie w tym pliku który Ci wskazałem i dokładnie w sekcji którą Ci podałem. Wartości jakie masz wpisaćweźz instrukcji obsługi monitora.

Prościej się nie da tego wytłumaczyć.

Podobno są jakieś automaty do generowania xorg.conf, ale nawet nie wiem jak sięje odpala, bo ja zawsze robięto ręcznie.

Złączono Posta : 16.04.2006 (Nie) 13:44

Jeszcze jedno. Wpisz sobie w Google xorg+konfiguracja , oczywiście po tym, jak już wpiszesz

z tego co pamiętam to ubuntu w wersji live nie wykrywa dysków :stuck_out_tongue: odpal sobie knoppixa lub edu cd i zedytuj tak jak radzi areh /etc/x11/xorg.conf odpowiednio konfigurując :] możesz też podmontować partycje linux’ową z pod wersji live :stuck_out_tongue: wydaj polecenie w konsoli

sudo fdisk (lub cfdisk nie pamiętam dokładnie :P)

,aby zobaczyć jakie oznaczenie ma partycja linux’owa później wydajesz polecenie

sudo mount /dev/hda1 /media/partycja1/ (to jest przykład !)[/code]

i w lokalizacji /media/partycja1/ wybierasz sobie katalog etc/x11 i edytujesz plik xorg.conf w linikach jakie podał areh

sory jak są jakieś błędy ,ale pisze do kuzynki (która mi przeszkadza :P) i tutaj jest tylko windows, dawno nie miałem reinstalki systemu i nie montowałem partycji :stuck_out_tongue:

Wpisuje ta komende, ale pokazuje komunikat, że nie ma takiego dokumentu… :roll:

bażant musisz edytować plik znajdujący się w /etc/X11/ nazywa się on xorg.conf :slight_smile:

Wy już bardziej zawilej pisac nie mozecie!? Nie mozna mi bylo tego odrazu powiedziec!!?? :stuck_out_tongue: :smiley:

PS.

A mam to ubuntu zaprzeproszeniem w czterech literach :frowning: Czy problem moze wystepowac przez to, że mam podlączony monitor przez przelączke z d-sub na dvi? Nie moge wejsc w to co mi podajecie, nie ma takiego czegos… :cry:

A widzę, że inne pliki laduja sie dobrze, bo jest normalnie dzwiek ladowanego systemu, bębny, jak nacisne klawisz w myszce to obraz “mruga”, ale i tak ciagle sa kolorowe paski… :shock:

ja na twoim miejscu bym zainstalował suse :slight_smile: