Instalacja Ubuntu

Mam taki problem. Odpalam ją i zatrzymuje się na wyborze klawiatury…

Mam jeszcze parę pytań. Czy zaktualizuje mi się o wersji 6.10 ? Jak ją poprawić wizualnie ?

Jak poprawnie ustawić monitor aby nie było tych bocznych pasków i zniekształceń ?

Sprawdziłeś sumy mdm czy się zgadzają? Musisz mieć też min. 256 MB Ramu, żeby poprawnie ruszył instalator.

Co do monitora, to trzeba pogrzebać w pilku xorg.conf.

Jeśli będziesz chciał…

Nie wiem jak…

Mam 512…

W instalatorze, raczej nic nie zwojujesz, chyba ze instalujesz wersję Alternate, czyli w trybie tekstowym.

Jeżeli chodzi o aktualizację, wszędzie znajdziesz info, ze najlepiej jest instalować czystą wersję 6.10 niż aktualizować, a dla użytkownika zaczynającego przygodę z Ubuntu, problemy jakie “mogą” pojawić się po aktualizacji są nie do rozwiązania. Z drugiej strony wersja 6.06 ma jeszcze 3 letnie wsparcie techniczne, i jest to “najbardziej stabilna wersja Ubuntu”, i na początek nie polecam wersji 6.10 która jest dość eksperymentalna, nazwę to stabilna inaczej i przeznaczona dla użytkowników coś już wiedzących na temat Linuxa. Zainstaluj wersję 6.06 w razie problemów z obrazem, będziesz walczył , na razie instaluj bezstresowo…

Raczej md5

Jak nie wiesz to się dowiedz, szukajka i do dzieła, ewentualnie Spytaj Google.

Bo to może być przyczyną