[Instalacja] Vista bez dvd?

Witam, przeszukałem forum, lecz odpowiedzi nie znalazłem.

Otóż, chcę zainstalować Vistę na swoim kompie, lecz nie posiadam dvd-rom’u.

Jednak na stronie Microsoftu (forum) wyczytałem, iż jest jakieś wyjście przez ich program: “Winxp virtual cd control panel” który tworzy wirtualną stację dysków DVD.

No i moje pytanie tu się nasuwa, czy ktoś z Was próbował instalacji w ten sposób ?

Bo po części dla mnie jest to nie możliwe, ponieważ system instaluje się z Dos’a, a nie z win’dy :wink:

Pozdrawiam serdecznie,

Osael :smiley:

Jeżeli nie masz DVD-ROMu to po co ci Vista? Kup sobie DVD-ROM za 100 zł to instalacja Visty będzie miała sens.

Wystarczy, jeśli stworzysz obraz swojego nośnika, np; u kolegi, potem podzielisz go na części np.: WinRARem (po 700MB), w domu rozpakujesz go znowu do kupy. Potem instalacja spod innego systemu z Daemon Tools lub podobnego emulatora.

Osobiście instalowałem Win Vista z Dysku i trzeba przyznać, że instalacja trwa dużo krócej z HDD.

Witam.

Jeśli chcesz zainstalować vistę usuwając xpka z dysku nie zainstalujesz no chyba że wybierzesz uaktualnienie do visty.

Jeśli masz dwie partycje, z pod xpka instalujesz np. alcohol 120 % i w napędzie wirtualnym montujesz obraz iso visty, instalujesz normalnie, wskazując miejsce instalacji visty jako ta druga partycja , nie ta z xpkiem:P

Po instalacji będziesz miał do wyboru dwa systemy

Nieprawda :stuck_out_tongue:

Poczytaj sobie o opcjach instalacji nienadzorowanej -> http://technet2.microsoft.com/WindowsVi … x?mfr=true

AFAIK jest wersja Visty na 5 płytach CD. Znajomy z MSDNAA ściągnął i instalował.

Co prawda przypominają się czasy “Włóż dyskietkę #27 i naciśnij dowolny klawisz”, ale instalacja jest możliwa :slight_smile:

Czyli z poziomu Windowsa Xp mogę spokojnie zainstalować Vistę, nie obawiając się później (przy restarcie), że nie będzie mógł dokończyć instalacji bo nie ma nośnika DVD ? :lol:

Pozdrawiam,

Osael

__

Jeszcze się zapytam, skąd można pobrać Vistę ? Przeszukałem całą Waszą stronę i tylko odnajduję nieaktywne linki ;-/

Zamontuj obraz płyty, skkopiuj na dysk i z twardziela odpal instalacje. Inaczej instalator będzie krzyczał o nośnik

tak wszystko pójdzie bez problemu

No to ja dziękuję serdecznie za pomoc. Zapytam się tylko jeszcze, jak zdobyć legalną kopię Visty ? (bądź nie ^^).

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam,

Osael

Wkrótce Microsoft wypuści wersję trial, także będziesz mógł jakiś czas sobie potestować ją.

A inna opcja to udanie się do sklepu i zakup jakieś edycji windows vista