Instalacja Visty a formatowanie

Witam

Jak pamietam z Xp to podczas instalacji mozna bylo wybrac czy dysk ma byc nirformatowany , formatowany szybko , lub formatowany calkowicie.

Niestety tego w Viscie nie ma - no jest niby podczas wyboru partycji gdzie ma byc zainstalowane ale wtedy ten format jest tylko szybki.

Jak wiadomo pelny format ( taki jak np w instalatorze XP) nie tylko fomatowal ale takrze sprawdzal dysk - a w Viscie tego nie ma. Wiec chyba jest wieksze prawdopodobienstwo ze mozna zanstalwoac Viste na wadliwy dysk i pozniej sie dziwic ze cos jest nie tak

Czy sie myle czy microsoft niepotrzebnie ucial pelny format podczas instalacji ? ( bo nawet nowe dyski z pulki sklepowej moga juz byc nie sprawne i posiadac jakies bad sektory ktorych szybki format nie wykryje a pelny by wykryl i zaznaczyl)

No niestety nie ma a szkoda. Ja i tak zazwyczaj formatuję na szybkim bo wiem, że mój dysk jest sprawny.

Zaopatrz się w jakieś dodatkowe oprogramowanie, albo po instalacji Visty zrób pełne skanowanie dysku.

Ta pewnosc czasami zawodzi :slight_smile:

Ale wiesz , troche mnie dziwi ze Ms nie dolaczyl pelnego formatowania do instalatora - to co moze sie bardziej przydac to wywalic a pododawal wiele pierdul :slight_smile:

1.Czy przez instalator w Vistcie moze sforamtowac wszystkie partycje czy tylko ta na ktorej ma byc zaistalowany system?

2.Jest mozliwosc dzielenia dysku na partycje + format przez instalator?

Jest taka możliwość.

Jest jest ale skoro juz kochana Vista zawiera tyle bajerow estetycznych to mogliby tez zrobic ten podzial bardziej estetycznie np tak jak Partion Magic :slight_smile: