Instalacja Visty na dysku SATA

Posiadam płytę główną MSI z serii K7 z chipsetem KT600

Czy uda się bezproblemu zainstalować Windows Vista na dysku SATA Seagate 320GB ST3320620AS z serii Barracuda 7200.10 czy muszę posiadać dodatkowe sterowniki, a jesli tak to skad je wziąć /podajcie link/?

Pozdrawiam

// nie mam doświadczenia z dyskami SATA, Windows XP instalowałem wieloktrotnie na ATA

Jesli to dysk sata to pojdzie gładko jesli dysk SATA II to musisz znalezc sterowniki na stronie producenta… dysku. Ale pierw zobacz ze sterownikami które są na płycie Visty. Na wszelki wypadek zgraj stery na dyskietke ze strony producenta dysku.

Niestety SATA II ale na kontrolerze SATA-I

Producenta kontrolera/chipsetu/ czy twardziel czyli Seagate??

Na płytce Visty są jakieś stery do HDD?

Przy instalacji sata na nofrcach np. u mnei nei trzeba bylo nic

Ty ściągnij sobie driver do SATA do plyty - jak go rozpakujesz jest zreguly katalog drvdisk, ktory sie przerzuca na dyskietke i podczas instalacji XP dawalo sie F6 a VISCIE nie pamiętam bo raz instalowałem :slight_smile:

W sterach sata VIA jest dysk z driverem do win2003x64 i do NT i XP wiec wygląda na to ze VISTA ma już wbudowane stery do tego kontrolera SATA - w końcu KT600 to stary chipset…

U mnie na XP i Viscie nic nie chciało :slight_smile: No wiadomo chcialo jesli nacisnalem F6… a jesli nie… to sam wszystko elegancko pobral…

Tez mam plytke na NforSie…

Dzięki, jeszcze poszukam tych sterów w necie, a jak nie to pozostaje nadzieja, że są na płycie lub te z xp.

Do visty na płycie na pewno nie masz bo wtedy nie było nawet o viscie słychać he he

tu masz link

http://www.viaarena.com/Driver/vraid_driver_v540a.zip

stery do VISTY 32-bit i maja w sobie ten dysk do instalacji

Myślałem o płycie z Vistą

Ściągne z tego linka

LOL

a co wujka tak śmieszy ? :>

“ten dysk” - oczywiscie katalog DRVDISK