Instalacja visty - ponowna

Mam problem z zainstalowaniem visty, parę miesięcy temu, po zakupie laptopa, podzieliłem dysk od nowa na partycje, zainstalowałem bezproblemowo vistę z orginalnej płytki. działała pięknie… do pewnego momentu.

Zdecydowałem sie przeinstalować system i problem jest nastepujący: instalator kopiuje pliki, rozpakowuje je ale nie rozpoczyna instalacji. zatrzymuje sie zaraz na początku z komunikatem o nie możności zainstalowania pakietu językowego, próbowałem z innej płytki z vistą też orginalną - to samo. Przy pierwszej instalacji 8 miesięcy temu zadnych problemów nie było.

Czy formatujesz dysk systemowy ?

tak, dysk formatuję za każdą próba instalacji

Spróbuj usunąć partycje na która instalujesz i ponownie utwórz. Dopiero instaluj. Swoją drogą, strasznie to dziwne.

Może spróbuj wpierw wyzerować dysk, zrobić formata i dopiero wtedy instalować.

już to robiłem, dla czystego symienia zrobiłem później to samo z nastepną i próbowałem zainstalować na niej… efekt jest ten sam - w sumie nie chce rozpocząć instalacji

a bios? może zrób ustawienia domyślne, ustaw później botowanie z cd-romu i dopiero instal.

A jakiego masz laptopa ? Korzystasz z obrazu płyty z preinstalowanym systemem tak ? Czy ten błąd dotyczy również zwykłego “modelu” instalacji ?

laptop fujitsu amilo 1705, płytka recovery.

sęk w tym, że wszystkie te podstawowe rzeczy próbowałem i próbuje nadal, wciąż od nowa…

dziwi mnie to, że wcześniej z tej płytki instalowałem juz na tym laptopie bezproblemowo vistę…

teraz wszystko przebiega normalnie do momentu rozpakowania plików i rozpoczęcia instalacji…

A jak instalujesz to ile masz partycji i jakego są typu ?

A czasami nie upadł Ci ten laptop gdzieś? Może uszkodzenie sprzętu?

nie upadł :slight_smile:

mam utworzone trzy partycje, pliki NTSF - vista zresztą na innych chyba nie chodzi

To w tym momencie ja się pogubiłem. Twierdziłeś, że z oryginalnej płytki instalujesz i próbowałeś też z oryginalnej płytki kolegi instalować i to samo się dzieje na obydwu!. Teraz twierdzisz, że z płytki recovery. Uważam, że coś złego z płytką np. drobne zadrapanie.

Acha no to wszystko już jasne…

płytka recovery dołączona była z laptopem i z niej wcześniej udanie instalowałem system… teraz żeby wykluczyć błąd płyty pożyczyłem orginalną “pudełkową”… objawy są te same

Zrób dwie partycje (oczywiście ntfs), muszą one być “primary”, później to sobie zmienisz ale podczas instalacji muszą być maks dwie. I spróbuj teraz… i napisz co wyjdzie z tego.

Kolego rokko, napisałeś, że wszystko jasne, więc podpowiedz koledze!.

dzisiaj prima aprilis i mam wrażenie ze robicie sobie ze mnie jaja… bardzo nieładnie

Kolego rokko, napisałeś, że “wszystko jasne” i odpadłeś Podpowiedz koledze!.. Ja naprawdę nie wiem co można więcej sprawdzić.

Z mojej strony podpowiadałem na ile mogłem i nie było to związane z 1 kwietnia! Pozdrawiam

PS. Ja mam trzy partycje i do chwili obecnej nie miałem żadnego problemu z instalacją visty.