Instalacja visty/windows 2008/7 dlugie czekanie

Podczas instalcji windows vista ,windows 7 czy nawet windows 2008

strasznie dlugo okolo 4 minut musze czekac az pojawi se wybor jezyka klawiatury itp przez 4 lub 5 minut jest takie tylko tlo jak tapeta np z visty.

czesto tez sie zdarza ze juz na postawionym systemmie przeleci ten pasek wlaczy sie czarne tlo jest ono jakis czas a potem jest dopiero welcome. ;/

czym jest to spowowdowane bo na kompie z zeszlego stulecia gdzie ramu jest tylko 512 i procek to celek d prescot

startuje szybko podczas instalki.

a tu na dual core i 2gb ramu ddrII musze tyle czekac jest to dosc denerwujace bo nie raz nie mam czasu sie z tym bawic.

podczas tego ani plyta nie chodzi ani dysk nie mieli.

wykluczam wine dysku(zmiana z 250 na 500) oraz dvd-rw gdyz wymiana byla z ata na sata.

wykluczam wine plyty cd tak samo bo mam 2 oryginalne windows 2008 i windows vista ultimate trial tak samo jest zreszta z nagranymi innymi.

Dysk pracuje w trybie sata ahci

Nie wiem co mam powiedzieć #-o to tylko sugestia . Bardzo możliwe że masz źle skonfigurowany bios ( możliwe że ktoś przy nim już grzebał i coś poprzestawiał lub chodzi na fabrycznych ustawieniach domyślnych które trzeba lekko prze konfigurować)

poszepralem i glowna przyczyna byla wlaczona stacja dyskietek-floopy

wiec wylaczylem to w biosie i pomoglo.a i tak nie mam juz stacji dyskietek wiec :smiley: