Instalacja Visty z HDD

Witam, czy da sie zainstalować jakoś Viste z dysku twardego? Mam obraz ISO, zainstalowałem program Alcochol 52% i utworzyłem wirtualny napęd z którego zawartość skopiowałem na inną partycje więc widoczne sa poszczególne pliki i fordery instalacji. Pytam ponieważ nie mam nagrywarki DVD.

jasne ze sie da, ja tak instaluje bo idzie duzo szybciej. Na C: mam XP, deamon tools tworze dysk wirtualny, dodaje iso - instaluje viste na D:. Idzie bardzo szybko i bezproblemowo

A czy ktos moze mi to wytlumaczyc ale bardziej szczegulowo bo nie kapuje tamen pierwszy downow alcohola 52% i zrobil wirtuala ale co dalej?

Piszesz niejasno i nie jestem pewien o co ci chodzi. Być może o to jak włożyć dysk wirtualny do napędu wirtualnego. :slight_smile:

Umawiamy się, że:

dyski wirtualne to pliki z rozszerzeniem .iso, nrg, .ima …

Gdy wchodzisz do "mój komputer to obok normalnych napędów: oznaczonych jako Stacja dysków DVD(L: ), stacja dysków CD(N: ): itd. masz jeszcze napędy wirtualne i pisze: Stacja dysków DVD(E: ) pod ikoną takiego dysku.

Klikasz prawym klawiszem myszki na takim napędzie wirtualnym i otwiera ci się lista do wyboru.

Na tej liście znajdujesz: Zamontuj obraz—>otwórz.

Wyszukujesz plik z roszerzeniem (.iso) (czyli umownie tzw. dysk wirtualny)

klikasz–>otwórz i to wszystko. Dysk wirtualny jest już w napędzie wirtualnym.

Możesz teraz oglądać zawartość tego dysku, uruchamiać programy itd.

Wyjmowanie dysku z napędu wirtualnego polega na tym, że znów klikasz na napędzie wirtualnym prawym klawiszem myszki i wybierasz: Wymontuj obraz.

Dzięki za odpowiedzi, własnie zainstalowałem Viste z HDD, dość szybko szło.

Złączono Posta : 06.10.2006 (Pią) 15:46

Mam jednak mały problem z Vistą, otórz zainstalowałem sterowniki do płyty głównej (Epox 8RDA3I) i mam teraz problem, bo nie ma wogóle zainstalowanej karty sieciowej, system nie rozpoznaje karty graficznej, w programie Everest nie można wyświetlić właściwosci mikroukładu płyty głównej, dysków twardych, po prostu są puste nieaktynne pola (przed instalacją wszystko było ok). Czy da sie jakoś przywrócić system z przed instalacji tych nieszczęsnych sterow do płyty? Próbowałem przywracanie systemu, jednak ono jest nic nie warte, bo mam co prawda jakieś tam punkty porzywracania, ale to jak już były instalowane poszczególne urządzenia płyty głównej, nie mam punktu przed instalacją. Jak wywale te sterowniki, to zaczyna cos tam wykrywać i wywala komunikat, że nie może zainstalowac sterowników do kontrolera dysków. Krótko mówiąć jest tak jakby wogóle sterowniki do płyty głównej nie były zainstalowane.

Juz wiem jutro instaluje viste i temu pierwszemu thx