Instalacja Visty z partycji (laptop)

Witam.

Jak zainstalować w laptopie ponownie Vistę Basic gdy system się nie włącza zarówno normalnie jak i w trybie awaryjnym?.

Instalki na płycie nie mam, jest tylko partycja z systemem zrobiona przez producenta.

Laptop Toshiba L40-17R

przy uruchamianiu komputera wciskaj f8 powinna pojawić się opcja napraw komputer (lub coś podobnego). Toshiba również daje możliwość wypalenia na płycie recovery systemu

QQRyQ , wypal partycję recovery na płycie, a następnie ustaw bootowanie z płytki i zainstaluj :slight_smile:

Teraz mam pytanie dotyczące laptopa HP L40-17R

Tak samo chcę zainstalować ponownie system Vistę. Odpalam poprzez F11 Recovery Manager i wybieram *odzyskanie systemu". Manager zaznacza “Ponowne formatowanie partycji Windows” a później “Ponowną instalacje oryginalnej zawartości”. Niestety po wykonaniu tych operacji komputer się restartuje i przy uruchomieniu systemu jest kolejny problem z którym każą iść do Microsoftu :slight_smile: Miał ktoś problem jakiś z reinstalacją Visty z partycji recovery?

Jaki to jest problem? :stuck_out_tongue:

Zrobiłem ponowne odzyskanie systemu tak jak napisałem powyżej. Komputer się zrestartował i długo mam czarny ekran. I nic po za tym.

QQRyQ , “długo”? Tzn. ile czekasz? :stuck_out_tongue:

30min. Na początku po lampce kontrolnej było widać, że dysk pracuje ale później nie świeciła i czekałem pół godziny i nic. Kursor tylko widzę i mogę nim ruszać ;]

QQRyQ , a próbowałeś nagrać partycję recovery na płytkę i z niej odpalić instalkę?

Jak wszedłem po przez F11 w opcję Recovery Manager to nie było tam takie opcji jak nagrywanie na płytę. Było tylko sprawdzanie dysku, Odzyskanie systemu, przywrócenie systemu.

QQRyQ , tak bo tam raczej nie będzie takiej opcji :stuck_out_tongue:

Musisz nagrac płytkę z poziomu Windows’a :slight_smile:

Poczytaj trochę jak to się robi :wink:

A jak to zrobić skoro system się nie włącza ani w trybie normalnym ani w awaryjnym? :slight_smile:

QQRyQ , to użyj programu GParted :slight_smile:

No i pomogło jak sugerowałeś Łukasz14 , formatowanie partycji Windowsa na Linuksie i po tem użycie Recovery Managera na pustą partycję :).

Dzięki i pozdrawiam.