Instalacja Visty zawiesza się

Witam.

Od kilku dni próbuję przeinstalować system Windows Vista. Niestety z negatywnym skutkiem. Podczas bootowania z płyty w momencie, gdy znika ruchomy pasek z napisem Microsoft komputer przestaje reagować. Spróbowałem wejść przy pomocy Safe Mode with Command Prompt. Okazało się, że komputer wiesza się w momencie, gdy ostatnia linijka wyrzucona na ekran jest postaci Loaded file … disk.sys. Domyśliłem się, że chodzi o dysk. Jednak wcześniej, dla pewności wyjąłem wszelkie możliwe urządzenia z komputera. Zaobserwowałem następujące objawy:

  1. Przy podłączonym dysku SATA Samsunga oraz dysku IDE Seagate podłączonego przejściówką do wejścia SATA na płycie głównej instalacja wciąż się zawiesza.

  2. Przy podłączonym samym dysku IDE Seagate z przejściówką instalator uruchamia się prawidłowo.

  3. Przy podłączonym samym dysku SATA Samsunga instalacja zawiesza się.

Tak więc odnalazłem potencjalnego sprawcę całego zamieszania - mój dysk twardy. Za tem co z tym fantem zrobić? Odświeżyłem MBR (wcześniej był w nim GRUB, teraz ładuje od razu Vistę), lecz to nic nie dało.

Co jeszcze mogę zrobić w tej sytuacji i czym może być ona spowodowana?

PS. Czytałem w wielu miejscach, iż kilkoro użytkowników miało taki sam problem. Jednak każdy znalazł inne rozwiązanie (jedni wyjmowali urządzenia z PCI, inni urządzenia USB itp.) Czyli generalnie nikt nic konkretnego nie odkrył. Może Wy coś macie?

Złączono Posta : 10.12.2007 (Pon) 16:25

Widzę, że nikt nie ma pomysłu jak rozwiązać ten problem. Czyżby poważny błąd Visty?