Instalacja Widowsa XP na karcie pamięci - da radę?

Witam!

Tak jak w temacie - czy da radę ZAINSTALOWAĆ wina XP na karcie pamięci (np SD 8GB, bo chyba najlepsze cena/jakość)??? Mam laptopa i wbudowany czytnik :smiley: i bardzo by mi się przydał XP na karcie :mrgreen: miałby kopa i w ogóle fajna sprawa… Tylko czy da radę ZAINSTALOWAĆ…

PS - jeśli umieściłem w złym dziale to sorry.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

a po co??

z zasady karty pamięci są wolniejsze niż normalny dysk…

na kartę pamięci to sobie Ubuntu możesz wgrać, gdzieś jest stronka jak sie to robi dokładnie, a XP ? nie ma chyba szans, ;p

Czy oby na pewno wolniejsze od dysku 5400rpm?

Takie rozwiązanie byłoby ciekawe… w przyszłości karta by się przydała do readyboost

nie pisałem nic o dyskach laptopów ;]

może i byłoby ciekawe, ale nie sądze by to poszło…

XP ale portable 240 mb nawet Vista portable okło 280 mb sie da zapytaj googlarke

da rade

tores1977 powiedz coś więcej. Chodzi mi o normalną instalkę systemu - nie jakieś portable, lite, live czy inne ustrojstwa. :slight_smile:

na karcie to tylko portable

@Voytec Przytocze taki opis nie mój ale wyciągnij wnioski

Dostępne na rynku dyski twarde 7200RPM mają czasy dostępu na poziomie ok. 9 ms (dane producentów: WD 320GB – 8.9 ms, Seagate 320GB – 8.5 ms), co jest wynikiem 6x gorszym od najwolniejszych urządzeń pamięci masowej

Przykładowo pendrive odczyt: 10MB/s, zapis: 5MB/s 512MB osiągnął wydajność rzędu 4261kB/s dla odczytu małych porcji danych 4kB i 3733kB/s dla zapisu średnich porcji 512kB, co daje ponad 1000 losowych odczytów na sekundę i czas dostępu poniżej 1 [ms], czyli ok. 10x szybciej od dostępnych dysków twardych.

Urządzenia charakteryzują się następującą ilością losowych! odczytów na sekundę:

2.5[MB/s] : 4 [kB] = (2.5*1024)[kB/s] : 4 [kB] = 640 [odczytów/s]

Aby dysk twardy spełnił takie wymagania, jego średni czas dostępu powinien wynosić:

1[s] : 640 = 1000[ms] / 640 = 1.5 [ms]

Seagate 320Gb Cache 16 MB 7200 obr./min

Transfer zewnętrzny 300 MB/s

Transfer wewnętrzny 95 MB/s

w zapisie i odczycie dużych porcji danych można wywnioskować że pamięć flesh dlugo nie zastąpi dysku twardego albo nigdy dobra jest tylko do odczytu losowych danych używanych w technologi ReadyBoost dla visty i XP w triku

http://www.windowsxlive.net/?p=1337

[/code]

Windows na karcie pamięci raczej nie zadziała.