Instalacja win 7 mały probelm

Witam,

Kupiłem nowy dysk i chcę zrobić tylko jedna partycję na system. Podczas instalacji wyskakuje okno i tworzę nową partycję i daje formatuj. Formatowanie trwa nie dłużej niż 2 sekundy. Tutaj nachodzi mnie pytanie, czy te formatowanie coś daje? Wiem że gdy instalowałem WIN XP i formatowałem dysk podczas instalacji to trwało to 40minut dla dysku 300GB.

Doradźcie mi czy mam sie tym nie przejmować czy zrobić coś aby format trwał dłużej ? Po instalacji systemu, format`a już nie zrobię.

On tylko tworzy nowe tablice. Nie ma sensu się przejmować.

acha czyli formatowanie 2 godzinne czy 2sekundowe to w gruncie rzeczy to samo ?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Formatowanie_dysku

I tak i nie, poszukaj w internecie, bądź może jakaś tęższa głowa Ci tutaj odpisze :). Ja nie chcę wprowadzać w błąd. Nie mniej jednak, jako end-user nie zauważysz różnicy.

w skrócie powiem tak na partycji jest taki plik(którego nie ruszysz niczym nie skasujesz go nie zobaczysz)i on ma zapisane wszystkie ścieżki(foldery),nazwy plików kiedy edytowany itp.

normalne(pełne) formatowanie zapisuje całą partycje 0(zerami) a szybkie kasuje tylko ten obszar mft

w windowsie 7 nie ma możliwości wyboru(bo po co nawet normalne nie skasuje plików na tyle żeby jakieś programy nie mogły [odczytać są programy do mocnego kasowania żeby nie można było odczytać jest specjalny program który nadpisuje i kasuje wszystko paręnaście razy])

to tak w troche szerszym skrócie

no tak ale czy na działanie systemu ma jakieś znaczenie czy partycja systemowa zostanie sformatowana całkowicie lub na szybko?

Nie. Kolega wyżej wyjaśnił różnicę.