Instalacja win 7 na xp - dwa dyski i zachowanie danych


(marc_in) #1

Witam. Zamierzam zainstalować Windows 7 Pro. Obecnie używam XP Pro SP3. Mam takie pytanie. W kompie mam dwa dyski twarde, jeden podzielony na trzy partycje: C, D, E a system jest na C. Drugi (Nowy G) jest zbiorowiskiem wszystkiego co mam na kompie, zdjęcia, filmy, itd. Czy podczas instalacji nie stracę tego wszystkiego co mam na Nowy G i czy nie będzie problemów z dostępem do tego jak już zainstalowany będzie Win7? Pytam bo ktoś mi robił kocioł w głowie z tym. Osoba, która mało się zna a dużo gada. Twierdzi ona, że w Win XP ten Nowy G jest sformatowany w FAT32 czy coś takiego a w Win7 jest już inaczej i nie będę miał dostępu do zawartości tego dysku. Z góry dzięki za odpowiedź. Dodam, że nie zamierzam wykonywać czystej instalacji czy jak to się tam zwie czli z bootowalnej płyty podczas uruchamiania kompa tylko wykonać uaktualnienie.


(ahonen97) #2

Na wszelki wypadek zdjęcia i wszystkie ważne dane nagraj na płyty dvd lub na pendrive bo cię czeka formatowanie partycji z XP i nowa instalacja W7


(marc_in) #3

No właśnie w tym problem, że Nowy G ma 450 GB zajęte i nie mam jak tego zgrać.

A to, że czeka mnie formatowanie partycji z XP to wiem, pytałem czy nie będzie problemu z oddzielnym dyskiem twardym pod nazwą Nowy G. Czy po zainstalowaniu Win7 będę miał do niego dostęp i będzie z nim wszystko okej.


(SilberPunkt) #4

Tak jak pisze ahonen97 - uaktualnienie z Windows XP do Windows 7 wymaga ponownej instalacji systemu (nie da się tak zrobić jak z Vistą, że zostaną Ci wszystkie programy i ustawienia).

Co do dostępu do danych na dysku G i partycjach D oraz E - nie powinno być problemów (Windows 7 widzi partycje FAT32 a dam głowę, że i tak masz tam system plików NTFS).

:roll:


(marc_in) #5

A no tak, chodziło o NTFS, coś mi się pomyliło. Dzięki Wam za pomoc.


(R@z0r) #6

Boisz się to wyjmij dysk na czas instalacji.