Instalacja Win 7 w trybie UEFI - błąd Trwa uruchamianie

Witam,

Próbuję zainstalować Win7 x64 na laptopie w trybie UEFI. Bootowanie ustawione na UEFI, SecureBoot - disabled, startuję płytę również z trybu UEFI.

Rozpoczyna się początkowe wczytywanie instalacji do momentu pojawienia się napisu ,Trwa uruchamianie …" i dalej nic się nie dzieje. Po tym powinna pojawić się informacja z oknem Rozpocznij instalację Win7. Dodam, że dysk ma partycje w trybie GTP.

Ta sama płyta w trybie Boot Leagcy idzie bez problemu. Przechodzi ten etap i dalej to już standardowo. Ale ponieważ partycje są w GTP to oczywiście nie chce się zainstalować. Wiem również o możliwości zmiany dysku do MBR. Ale chciałbym postawić w trybie GTP.

Tak się zastanawiam czy problemem nie jest sama płyta, dziś sprawdzę z inną. W każdym razie na sugestie i podpowiedzi dziękuję.

Cześć

Próbowałeś chwilę dłużej zaczekać, aż instalator “zaskoczy”?

Tak czekałem, czekałem i nic.

Cześć

Mam może pendrive o pojemności minimum 4GB? Jeżeli tak spróbuj zainstalować system z pendrive. Możesz go np. przygotować programem Windows 7 USB/DVD Download Tool albo przez wiersz poleceń.

OKI również spróbuję.

Witam. Ja miałem podobnie z Windowsem 8. Co pomogło? ano miałem do PC podłączony TV przez HDMI. Okazało się, że system po instalacji wyrzuca obraz na TV a nie na monitor O.o. Cały dzień się męczyłe, nie mogłem dojść przyczyny. Odłączyłęm kabelek HDMI i poszło bez problemu.