Instalacja win 98 na windows XP

mam prosbe chce zainstalowac windows 98 a mam juz win XP pro chce miec 2 systemy operacyjne 1 dysk mam 2 partycje co mam zrobic ?? jak to zainstalowac??

czy to takie skomplikowane??

na jednej partycji masz xp, a na drugiej zainstalujesz win 98, nie widze problemu

a przy uruchomieniu kompa sie zapyta ktory win odpalic ??

wkładasz płytke z win 98 i przy instalce zapyta cie na której partycji instalowac , wybierasz tę na której nie ma xp, jak już zainstalujesz win 98 to przy każdym uruchomieniu kompa bedzie ci się pytał który system chcesz uzywac

Goguś :slight_smile: nie masz racji. Jesli na WinXP zainstaluje 98 to przystarcie nie bedzie mial wyboru miedzy systemami tylko 98 bedzie sie ladowal automatycznie.

ty gł :x czytac nie umiesz, wyraźnie mu napisałem że ma zainstalowac 98 na innej partycji niz xp :

wyraxnie napisałem, i nie pisz bzdór chłopie :x

Dokładnie tak będzie. A Goguś dostał pochwałę za bzdury.

UPDATE:

Goguś przestań pisać dyrdymały

To nic nie da gogus.

mancebo poczytaj tu http://www.chip.pl/arts/n/sub/article_134609.html

tzn. z tego co tu czytam to najpeirw trzeba zainstalować win 98 a później xp, tak ?

systemy operacyje windows, należy zawsze instalować od najstraszego, czyli w tym przypadku 98 przed XP

Tutaj masz opisane jak zainstalować Win98, gdy mamy już XP, a chcemy zachować menu bootowania:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=24142

Została ściągnięta.

A Goguś jest już banitą.

ja bym na twoim miej scu zrobił tak

Nie instaluj Win98 na partycję inna niz C bo wątpie że wogóle Ci wystartuje a jeśli nawet chcesz mieć dwa to najpierw na C wgraj Win98 a potem na D Xp najlepszy sposub boot menu się utworzy a jeśli chcesz wiedzieć jak powinien wyglądac bootloader to patrz

[boot loader]

timeout=3

default=C:\

[operating systems]

C:=“Windows 98”

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS=“Windows XP Professional” /fastdetect

tak wyglada on u mnie.

Kolega chce instalować Win98 mając już na dysku XP.

Jedyny sposób jest w linku, który podałem.

Damian tak wiem jak można zrobic fixboot fixmbr ale jesli kolega ma zainstalowanego Xpka na C: wtedy instalacja sie nie odpali instalator 98 musi skopiować pliki na partycję podstawoą w tym wypadku c:

więc wywali mu komunikat że na dysku znajduje sie system Nt i dupa blada więć lepiej niech zrobi obraz ghostem partycji z Xpkiem zrobi formata i zqainstaluje 98 na c: a xpka na d: wtedy nie trzeba nic kombinować