Instalacja Win xp home i xp prof na 1 kompie da sie?

Jak w opisie , mam 2 systemy 98 i xp prof , jesli sformatuje teraz dysk C na ktorym jest 98 , i chcialbym zainstalowac na C XP Home , a na D juz mam XP prof , czy da sie tak ? Bo chcialem sobie zakupic oryginala XP Home za 300zl nowego na allegro

Prosze o odpowiedz

da się :slight_smile:

tylko jest pytanie: po co?

o ile Win 98 znacznie różnił się od Win Xp, to Xp Home od Prof różni się niewiele i nie ma sensu trzymania ich obydwu na dysku.

lepszym rozwiązaniem było by zaintalowanie legalnego Xp i całkowicie darmowego Linuksa. przynajmniej można się czegoś nowego nauczyć i pozostać legalnym.

chciałem tak zainstalować po to , że ja mam swojego zabezpieczonego xpka hasełkiem , a brat tez chciał miec xp zamiast 98 , a jemu nie robi roznicy czy home czy prof , i wtedy normalnie formatuje partycje C z wina 98 i instaluje tam Homa , majac na D professionala , i normalnie bede miał dalej plansze z wyborem systemu? Pytam bo niechce potem od nowa instalowac 2 systemow , jak mi zniknie plansza bootowania od 2 systemów

Wtedy wystarczy edycja pliku boot.ini.

A nie prościej/łatwiej/lepiej sformatować partycję w NTFS i utworzyć dwa osobne konta chronione hasłem?

po instalacji powinieneś mieć możliwość wyboru systemów, jeśli nie, to, jak wspomniał kolega wyżej, wystarczy edycja pliku boot.ini

ale od wielu użytkowników są przecież konta. bratu z ograniczeniami i po sprawie. przecież on z tego drugiego windowsa miałby nieograniczony dostęp do wszystkich Twoich danych, a temu chyba chcesz zapobiec?