Instalacja Win XP z Pendrive

(Slayer 2) #1

Witam, otrzymalem laptopa z niemieckim xp home, laptop nie jest wyposazony w naped cd. mam za zadanie przeinstalowac system na polski, w sieci nie znalazlem jasnej odpowiedzi jak tego dokonac, teraz po kolei opisze do jakiego momentu doszedlem:

• Sformatowalem pendrive narzedziem - Hp USB disk Storage Format tool - tworzac z niego dysk startowy z plikow win98 (pobrane ze strony bootdisk.com)

• dogralem pliki instalatora win xp (i386)

• resetuje komputer bootuje z pendriva, pokazuje sie wiersz polecen, wchodze do folderu z instalatorem (cd i386) odpalam instalator (winnt.exe)

wyskakuje komunikat ze musze uruchomic smartdrive albo instalowac bez... no i tutaj zaczynaja sie schody. nie wiem jak zainstalowac smartdrv ?

pozniej dostalem taka instrukcje:

Ściągamy programy:

BartPE Builder

HP USB Disk Storage Format Tool

Jako pierwszy uruchamiamy: HP USB Disk Storage Format Tool w polu Device zaznaczamy naszego Pendrive. System plików: FAT i Start. Dodajemy pliki z katalogu systemowego, pliki te to: boot.ini, ntdetect.com, ntldr. Całą zawartość CD z XP kopiujemy na nasz dysk twardy i włączamy program PE Builder --> Source i podajemy katalog, do którego skopiowaliśmy pliki.

Jeśli nie mamy Service Pack możemy dodać wchodząc do: Menu --> Source/Slipstream i wybierająć najnowszego SP2, a następnie zatwierdzając przyciskiem OK. Podajemy nazwę folderu wyjściowego Output dla plików XP, zostawiamy domyślną nazwę i klikamy Build.

Pliki są gotowe do wrzucenia na Pendrive, ale pod żadnym pozorem nie przenosimy ich bezpośrednio, a jedynie za pomocą skryptów.

W katalogu Plugins mamy folder peinst, a z niego uruchamiamy plik: peinst.cmd .

Teraz wyskoczy nam okienko w nim określamy Source Path z plikami, naciskamy 1 wpisujemy całą ścieżkę z plikami. Następnie wciskamy 2 i podajemy symbol Pendrive, może to być np. E. Przenoszenie plików kończymy wciśnięciem: 5. Instal BartPE to E: klikamy 1. W Biosie ustawiamy bootowanie z USB. Nie na wszystkich Pendrivach bootowanie działa.

zrobilem wszystko zgodnie z instrukcjami, ale nie moge w ogole zbootowac z pendrive'a. skad wziac te pliki boot.ini, ntdetect.com, ntldr ? ja skopiowalem je z dysku c z mojego stacjonarnego kompa na pena, a pozniej jak w opisie ;/ jakies propozycje ?

W jaki sposob uruchomic tego smartdrv ? ewentualnie prosze o podanie innej motody zainstalowania systemu. Wiem ze to troche chaotyczne, ale mam malo czasu, na zainstalowanie systemu. Z gory dziekuje.

(eyeti) #2

Zobacz to :slight_smile:

http://support.microsoft.com/kb/307848/pl

(Slayer 2) #3

"Uruchom program SMARTDrive, jeżeli nie został jeszcze uruchomiony. Aby to zrobić, przejdź do folderu zawierającego plik Smartdrv.exe, wpisz smartdrv, a następnie naciśnij klawisz ENTER." gdzie znajde ten folder z plikiem? ... sciagnalem go z sieci odpalilem we wierszu polecen i zwiecha... no nic pozostaje instalacja bez smardrv