Instalacja win XP z pendrive

witam wszystkich. Problem jest następujący. Mam laptopa. Wysiadł system. Niestety nie ma on żadnego odtwarzacza płyt. Jak zainstalować go z pendrive? i czy wogóle istnieje taka możliwość? z góry dzięki. pozdrawiam:)

To zależy od płyty głównej czy zbootuje pena.

Zobacz ten temat: viewtopic.php?f=13&t=260106&hilit=+pendrive

http://www.3epc.pl/showthread.php?t=211

Czy ten laptop obsługuje bootowanie z dyskietki lub CD (sprawdź w BIOS-ie)?

Jeśli nie będzie można go zabootować z USB, pozostaje rozkręcić laptopa, prowizorycznie podłączyć stację CD od PC-ta do laptopa i ew. stację dyskietek.

Można jeszcze bootować przez sieć lokalną, wiele płyt głównych to obsługuję, a na pewno częściej się to zdarza niż bootowanie USB.

tak obsługuje bootowanie cd

Dodane 16.02.2009 (Pn) 10:51

ale nie mam cd-rom. niestety pen drive tez nie obsluguje bootowania

Dodane 16.02.2009 (Pn) 11:18

może jaśniej opisze problem. Więc, kolego poprosił mnie o to bym mu naprawił laptopa. podczas uruchomienia wyskakuje informacja, że “Nie można uruchomić systemu Windows, ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony: \WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM możesz podjąć próbę naprawienia tego pliku. W tym celu uruchom instalator systemu Windows z oryginalnego dysku CD-Rom i wybierz “r” na pierwszym ekranie aby rozpocząć naprawę”. wszystko było by ok gdyby nie fakt, że ten laptop nie ma cd-romu ani flopa. Ma tylko usb, jednak po podłączeniu bootowalnego pendriva i tak nie dopala ponieważ nie ma możliwości ustawienia w biosie bootowania pendrive. nawet jak podłącze flopa pod usb to i tak nie odpala dyskietki. Próbowałem też za pomocą przejściówki podłączanej pod usb podłączyć CD-rom jednak i tak nie dopala CD.

Proszę pomóżcie

Z góry wielkie dzięki

ale gdzie w którym miejscu mogę podłączyć prowizorycznie cd

Dodane 03.03.2009 (Wt) 12:00

dobra już sam zrobiłem.