Instalacja win xp z win7 blue screen 0x07B

Witam, staram sie sformatowac komputer z Windowsem 7 i zainstalowac WinXP , niestety po restarcie komputera uruchamia się program instalacyjny ładują się pliki i wyskakuje blue screen i kod:

przejrzałem microsoft support ale nie znajduję tam rozwiązania. Komputer jest pod stałą ochrona Kasperkiego więc wydaje mi się, że wirusów w strefie uruchomieniowej nie będzie. Ktoś coś może zaradzic ?

pozdr

Z innej płytki to samo?

no mam właśnie tylko jedną płytkę :s ale instalowałem kilka dni wcześniej tą samą tylko na innym komputerze i wszystko grało.

Instalujesz system na laptopie czy na zwykłym PC? Czym sformatowałeś tą partycję z Windows 7? Czy już wcześniej udało ci się zainstalować na tym komputerze pomyślnie XP?

Na laptopie. Nigdy nic na nim nie robiłem chce sformatowac i zainstalowac XP. Nie sformatowałem. Podczas ładowania plików jeszcze przed możliowścią formatowania wyskakuje blue screen

Czyli komputer na Windows 7 działa bez żadnych problemów? Jaki jest model tego laptopa? Sprawdzałeś na stronie producenta czy jest zgodny z Windows XP, oraz czy producent udostępnia sterowniki do tego systemu? Jeśli wszystkie kryteria są spełnione możesz sformatować partycję jakimś innym programem typu LiveCD i wtedy sprawdzić czy uda Ci się zainstalować. Należy także pamiętać, że jeśli w laptopie masz dysk SATA to na płycie instalacyjnej XP nie ma sterowników.

Tak, działał bez problemów. Jest to HP a dokładnie Compaq 6735s.

Tak, jest zgodny z systemem Windows XP

Jakie sterowniki, nie rozumiem.

Dobrze, tylko nie wiem czy jeśli sformatuję komputer to czy będę mógł zainstalować WinXP. Nie chciałbym zostać bez systemu a nie mam płytki Win7, żeby ponownie zainstalować. Przypominam, że blue screen pojawia się zanim pojawia się pytanie o formatowanie.

Instalowałeś tam wcześniej Windowsa XP?

Ok zrobione, trzeba było zmieni w biosie AHCI na IDE.

Wielkie qqrva dzięki.

Tyle czasu robię kompy i laptopy, ale pierwszy raz przerabiałem winde7 na XP i na to nie wpadłem.

Tym bardziej, że nie znam BIOSu na tym lapku.

Jeszcze raz dziekuję, bo już mnie szlag trafiał i miałem ochotę wywalić go przez okno :twisted:

Właśnie jestem w trakcie instalacji (działa qqrva) XPeka :smiley:

Dziwię się, że sam na to nie wpadłem, a kumpel (informatyk zawodowo) też nie był sobię w stanie poradzić.

A to było takie proste, bo wystarczyło czytać jakie stery są wgrywane na dysk…