Instalacja Win7 32bit obok Visty. Czy można?

(Hitm3n) #1

Witam.

Borykam się z takim, jakby to ująć, problemem. Ściągnąłem Windowsa 7 (trial żeby nie było) i chciałbym go zainstalować na laptopie żeby sprawdzić, czy jest warty kupna (proszę mi nie wciskać czegoś typu nie zastanawiaj się tylko kupuj). Mam obecnie Windowsa Vistę Home Premium 32bit, laptop z podpisu i dwie partycje, jedna z Windowsem a druga z danymi. I teraz moje pytanie. Czy, jeśli zainstaluję system na partycji, na której mam dane, będzie jakaś inna możliwość usunięcia systemu niż formatowanie partycji ? Bo na Virtual Hard Disk nie da rady niestety odpalić :frowning:

(szymonek760) #2

spróbuj uruchomić programem virtualbox lub vmware

(Marius142) #3

Na partycji na której masz obecnie system nie instaluje się innego systemu bo będziesz miał tylko W7.Postaraj się wydzielić sobie trochę miejsca z partycji na której masz dane.A przy okazji nie ma Windowsa trial w wersji HP,jest ale w wersji Enterprise.Poczytaj sobie http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/ ... nternautom.

(Kwalimir) #4

A nie lepiej utworzyć z wolnego miejsca na partycji z danymi dodatkową partycje i na niej zainstalować 7?

(Hitm3n) #5

Kurde. Wiem, że nie można, dlatego piszę o drugiej partycji. Nie chcę też wirtualizacji.

Jak już bym się zdecydował na dzielenie partycji. Czym najlepiej ? I może jakąś instrukcję do tego, nie bawiłem się w to nigdy a nie chcę spieprzyć niczego.

(Marius142) #6

Kolego to ty pisz tak żeby zrozumieć.Napisałeś Instalacja Win7 HP 32bit (czyli Home Premium).Zmniejszyć partycje możesz wbudowanym w Viste menadżerem zarządzania dyskami.

(Hitm3n) #7

Sorry, mój błąd. Zwracam honor.

-- Dodane środa, 20 stycznia 2010, 15:16 --

Dobra, działa przez podział partycji. Dzięki za pomoc.