Instalacja win7 na hp pavilion dv5 1215ew i powrót do visty

Witam:)

Mam zamiar wgrać na mojego laptopa win7 :slight_smile: :slight_smile:

O czym muszę pamiętać przed wgrywaniem nowego systemu jeśli chciałbym w przyszłosci wrócić do Visty.

Czy muszę wypalic recovery na DVD? Czy wtedy spokojnie będę mógł wrócić do starego systemu?

Jak to jest ze sterownikami do tego laptopa? Wszystkie same się wyszukają i zainstalują czy będę musial sciagąć ze strony producenta?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

gotowe

o niczym nie musisz pamiętać. Wystarczy żebyś miał płytę z Vistą. Z 7 możesz se nawet do win 95 wrócić jak chcesz bez problemu.

symaaa , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Tak, wypal na DVD recovery, a potem możesz śmiało usunąć partycję Recovery - uzyskasz dodatkowe gigabajty na dysku do wykorzystania.

Gdybyś chciał wykorzystać Recovery w przyszłości, wykorzystasz płyty DVD (które i tak zrobią potem misz masz z partycjami - wtedy warto wykorzystać np. GParted i usunąć niepotrzebną Recovery na nowo).

I tak najlepiej byłoby, gdybyś ściągnął z netu (lub od kolegi) obraz oryginalnej Visty SP2, a potem zainstalował ją i aktywował wykorzystując swój legalny klucz (z nalepki na laptopie). To najlepsze rozwiązanie, system będzie chodził szybciej niż system z Recovery standardowo obciążony masą śmieciowatych i niepotrzebnych Ci aplikacji … (domyślam się, że producent Twojego komputera wrzucił na Recovery mniej więcej to samo co większość producentów).

Jak będzie ze sterownikami - nie wiadomo - wróżkami nie jesteśmy :slight_smile:

Być może wszystkie urządzenia zostaną wykryte przez system, być może poszukać będziesz musiał odpowiednich sterowników na stronach producentów sprzętu - a może coś nie będzie działać? Nie wiadomo. Sprawdzisz już niedługo.

Czyli spokojnie mogę zainstalować Windows 7 Ultimate na Windows Vista Home premium tak?

Będę musiał formatować dysk C ? Czy można poprostu zamienić system na win7?

Na danych z dysku C w sumie mi nie zależy.

Tak, możesz zainstalować ten system na partycji C, zastępując nim wcześniejszą instalację Visty.

Będziesz musiał wtedy sformatować dysk C i takie rozwiązanie polecam (chyba, że chcesz instalować systemy na dwóch różnych partycjach i mieć dostęp do obydwu).

Zdecydowanie chcę tylko korzystać z jednego systemu -win7:) tylko czy podczas instalacji automatycznie zformatuje dysk C? Czy tez sam mam to zrobić;) Mógłbyś bardziej to wyjasnić? Byłbym naprawde bardzo bardzo wdzięczny

Przepraszam za te pytania,ale jestem w tych sprawach zielony.

Nie ma problemu.

Instalator zapyta Cię na początku - tak samo jak przy instalacji Visty - o wybór partycji, na której chcesz system zainstalować.

Wybierzesz wtedy partycję C ; otrzymasz ostrzeżenie, że podczas instalacji dane na tej partycji zostaną utracone ; po zaakceptowaniu ostrzeżenia instalator zapyta w jaki sposób chcesz partycję sformatować (możesz wybrać normalne lub szybkie formatowanie, ntfs lub fat). Wybierzesz szybkie formatowanie NTFS i gotowe :slight_smile: