Instalacja Win7, partycja GPT a Recovery


(B Grzejda) #1

Witam panowie potrzebuje waszej pomocy, sprawa dotyczy laptopa Lenovo Z500 z oryginalnie wgranym Windowsem 8. Chciałbym go zmienić na Windows 7, gdyż 8 nie spełnia moich oczekiwań. Odpalam Windowsa z CD gdy dochodzę do opcji wybrania partycji uzyskuje informacje o nie możności zainstalowania na niej systemu ze względu że jest to partycja GPT. Nie dało nic usunięcie partycji widocznych w systemie. Wyczytałem w innych wątkach że muszę przekonwertować na MBR co wiąże się z utratą wszystkich partycji a ja jednak nie chciałbym stracić partycji Recovery bo może jeszcze kiedyś wrócilbym na Win8. Inna opcją jest zmiana w biosie na tryb UEFI podobno jednak w tym trybie w Boot menu nie pojawia mi sie możliwość wystartowania z CD. Jest jakiś sposób na ogarnięcie tego tematu z zachowaniem partycji Recovery czy jedyna opcja to usuniecie dosłownie wszystkich partycji. Wiem że troszkę powielam temat ale w żadnym znalezionym na forum nie było informacji czy jest opcja na zachowane partycji Recovery. Pozdrawiam


(Clank) #2

Chyba jedyną opcją będzie usunięcie tych wszystkich partycji, jednak wcześniej możesz spróbować zamówić u producenta kopię zapasową systemu na płytce.


(MariuszListecki) #3

A zgrać masz możliwośc tej recovery ewentualnie zamówić u producenta takie płytki i poczekać aż dojdą.

Tylko tak mi sie wydaje że przy instalacji 8 w przyszłości Też bedziesz musiał ten MBR reformatować choć moge sie mylić


(B Grzejda) #4

ok, dzięki za podpowiedzi… chyba będzie trzeba najbardziej drastyczną opcje wybrać. Szkoda, jeszcze się wstrzymam może ma ktoś inne sugestie… a jeśli nie to trzeba będzie robić backup partycji :slight_smile: