Instalacja win7x64 na ssd kończy się błędem 0xc0000098

Witam.

 

Na komputerze mogę zainstalować winXPx86, natomiast jest problem z instalacją win7x64.

 

W BIOSie zmieniłem AHCI na IDE, mam włączone opcję CSM oraz opcję PXE OPROM.

 

I teraz najlepsze. Zainstalowałem XPx86 i z systemu (chyba z systemu) udało się zainstalować 7x64.

Wprowadzone rozmiary partycji okazały się błędne, postanowiłem postawić wszystko na nowo.

I to był błąd, bo teraz na dysku SSD mogę instalować tylko XPx86.

 

Stworzyłem nowy główny rekord rozruchowy MBR (na \Device\Harddisk0\Partition0)

 

Próbowałem instalacji z DVD, USB - przed uruchomieniem systemu i bezpośrednio w OS

  • Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause.

Status: 0xc0000098

  • “This installation disc isn’t compatible with your version of Windows. (…)”

(przejrzałem masę tematów, ale nic nie pomogło - siedziałem nad tym ponad 7 godzin…)

Problem dotyczy tylko 1 komputera… bo na innych płyta z win7x64 uruchamia się prawidłowo.

 

Podejrzewam jakiś konflikt sprzętowy… może problem z partycją. Ale straciłem już pomysyły…

 

Może ktoś na coś wpadnie.

Usuń wszystkie partycję w czasie instalacji Windowsa w tym momencie opcje dysku i usuwaj wszystkie partycje ma zostać tak jak na tym screenie.

http://pecetmania.pl/windows/pliki/install_windows7_008_max.png

 

Utwórz nową partycję pewnie 120GB masz SSD? więc jak chce to dzielić to podziel na pół lub zostaw jedną partycję. Na czas instalacji odłącz pozostałe dyski twarde.

Cześć.

Napisz jakiego sprzętu dotyczy problem.

Podaj specyfikacje komputera, przede wszystkim jaki to procesor (model)

kid_m , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Asus P751J, procesor i7-4712mq, moim zdaniem procesor nie ma nic do rzeczy. Wszystko rozchodzi sie prawdopodobnie o ahci/ide, csm, pxe oprom, scsi/uefi/efi (w BIOS brak opcji legacy). Dzieki mcFreeze, dlaczego sugerujesz odlaczenie innego dysku (akurat tutaj zewnetrznego)? SSD ma tutaj okolo 250GB, ale to bez znaczenia. Dimatheus, akurat ciezko o trafniejszy tytul, serio. Wszystko rozchodzi sie o ustawienia w BIOS, ewentualnie dodatkowo o opcjonalny dysk - wiem, bo (jak pisalem wczesniej) raz udalo mi sie wszystko zainstalowac, niestety nie pamietam ustawionych parametrow…

Przywróć ustawienia fabryczne BIOS i MUSI działać :wink:

Wtedy podczas instalavj win7x64 powjawia sie wczesniej wspomniany "Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause.