Instalacja Windows 7 - Dziwny problem

No cóż, tak jak w temacie.

Mój problem jest chyba dość nietypowy i raczej niespotykany, bo widziałem różne, a o to i on:

Podczas instalacji Windows 7, kliknięciu “Instaluj teraz” i po wybraniu Języka przechodzi do jakiegoś “skanowania” (sprawdzania sterowników czy coś) i po tym wyskakuje mi okienko i woła o płytkę ze sterownikami jakimiś :?

Problem w tym, że nie wiem o jakie sterowniki chodzi albo jaką płytkę :-o

Pytałem znajomych ale nikt czegoś takiego nie miał, na necie też nie znalazłem takich sytuacji.

Nie wiem co jest grane, pomocy ! :frowning:

Oryginał ?

Tak, tzn. ściągnięty z “uczelni”. Wiecie, na studiach można sobie ściągać programy i systemy operacyjne oryginały.

Ale serio, proszę o pomoc ! :frowning:

Zazwyczaj są to sterowniki od dysku.

Miałem ten sam problem po okrojeniu vLite.

Sterowniki od dysku ? Masz na myśli te płytkę załączoną do kompa ? (stery do płyty głównej itd)

Jeśli tak, to próbowałem tej płytki i nic, dalej woła o jakąś “inną” :x

Jeszcze jakieś pomysły ? :?

Prawdopodobnie chce stery do kontrolera SATA. Podaj model płyty głównej to coś znajdziemy.

Chyba, że nie masz dysku SATA, ale wtedy nie powinien się pytać o sterowniki.

Powiedz mi gdzie to sprawdzić, żebym sobie czegoś nie pomylił i podał co trzeba ^^

Sprawdzisz programem Everest. Najlepiej podaj nazwę kontrolera IDE w Komputer > Podsumowanie > Magazyn.

No wiec takie coś mam:

59xc0j.jpg

Mając te informacje będziesz w stanie mi pomóc ?

Wypakuj to archiwum na płytę albo pendriva i wskaż podczas instalacji Windowsa.

Jak to nie pomoże to już nie wiem co. Kiedyś miałem ten sam problem i u mnie to zadziałało.

W archiwum są same sterowniki do SATA wyciągnięte z instalatora.

Niestety nawet te sterowniki nie pomogły :frowning:

Na prawdę nie wiem co jest grane, 1 raz takie coś widzę :?

Patrzyłem nawet na “poradniki” instalacji Windows 7 i w żadnym takie coś się nie pokazywało :x

proszę, pomóżcie !