Instalacja Windows 7 i kilka pytań

Witam!

Mam zamiar ściągnąć sobie Wndows 7 rc, ale przed tym mam kilka pytań.

  1. Jak wsadzę do kompa 4GB (4x1GB) ramu, to tyle wykryje mi Windows 7 32 bit ??

  2. Jeśli nie to pobierać 64-bitową wersje ? - są jakieś różnice na plus lub na minus ?

  3. Pewnie najlepiej będzie jak zrobię dodatkową partycję na dysku dla tego systemu nie ? - Jeśli tak to ile GB mam zrobić ?

Chyba tyle jak czegoś zapomniałem to jeszcze dopiszę.

Pozdrawiam

  1. 3,25 GB

  2. Ja zrobiłem partycję 25 GB, po instalacji wolne 15 GB, teraz 10 GB.

Przy 4GB ramu najlepszym rozwiąniem jest instalacja systemu w wersji 64 bitowej (po co ram ma się marnować)

Róźnice in plus / in minus - czasami są problemy ze sterownikami

Co do miejsca na dysku na nowy system wszystko zależy ile programów, gier masz zamiar doinstalowywać. Wg. mnie partycja 25-30 GB spokojnie powinna wystarczyć.

Dobra, dzięki pobiorę wersje 64bitową.

Teraz jeszcze pytanie, bo mam też xp, którego nie chcę usuwać, więc, jak to będzie, po instalacji windows 7, czy będzie możliwość wybrania systemu przy włączaniu komputera ?

Pozdrawiam

Po zainstalowaniu Windows Seven powinneś mieć menu wyboru systemu podczas startu.

tak, przy włączeniu kompa pojawia sie bios, itp. a potem, kiedy miałby się ładować XP pokazuje sie menu, w ktorym wybierasz system ; )

Ok, Jeszcze mam jedno pytanie otóż zespół mi się dvd room, więc jak mogę zainstalować tego windowsa, mogę np z pendrive 8GB ? Jeśli tak to jak i czy muszę pobierać jakąś inną wersje ?

Pozdrawiam

O instalacji z pendriva masz napisane na forum i było też na vortalu. Formatujesz go w NTFS, prawym na Mój Komputer, zarządzaj, zarządzanie dyskami, ustaw partycję na pendrivie jako aktywną i skopiuj na nią zawartość obrazu Win 7.

Tu jest o instalacji Win 7 z pendriva instalacja-visty-seven-pendrive-t329428.html

OK, Dzięki.

A może mi ktoś jeszcze podać linka do pobrania windows 7 64 bit, bo zarejstrowałem się na http://technet.microsoft.com/

i wszedłem w TEGO linka, wybrałem język a strona cały czas się ładuje:

loading.gif

Pozdrawiam

@edit: OK już pobieram, jakby co to tu jeszcze napisze :smiley:

Pozdrawiam

Robisz to przez Internet Explorer-a

ale… Win 7 2 bit chyba potrafi czytać więcej niż 4 GB RAM… ponieważ w Sunrise Seven masz opcje odblokowania 4GB RAMu na 32-bitowym systemie :slight_smile: i jak to działa (nie wiem nie testowałem) to możesz sobie wziąć 32 bit-wszystko chodzi i jest spolszczenie na 100% działające.

Jasne co z tego że odblokujesz PAE jeśli system (32 bitowy) i tak nie będzie w stanie wykorzystać całej pamięci ram.

no może ja niewiem-jak pisałem nie testowalem :slight_smile:

A ja mam problem na jednym dysku mam XPka (dysk sata) a na drugim testowym zainstalowałem Windowsa 7 (dysk ata) i nie mam wyboru sytemu :frowning: tylko 7 mi się ładuje…

siwymortis , to sie jakisnapewno da sie przestwić :slight_smile: