Instalacja Windows 7 jest nie mozliwa

(Dawidex11) #1

Witam mam problem z instalacja Windows 7. Próbuje zainstalować go na nowym dysku SATA uruchamiając plik instalacyjny na Windowsie XP, lecz jak już jest na Completing Installation to system się resetuje bo tak instalator sobie prosi i jak się komputer się włącza (oczywiście bardzo długo stoi na starting windows z jakieś 10 min) to zaraz pokazuje się Installation Unsuccessful i ze instalator cofa wszelkie zmiany w systemie no i po skończeniu reset kompa i windows xp się włącza. Próbowałem instalować 2 razy i to samo. Dodam ze jaki instalowałem na ten sam dysk co Windows xp jest to wszystko okej jest ale instalacja trwa z 8 godzin bo dysk wolny dlatego chce zainstalować na nowym sata.

Pozdrawiam.

(Ascent) #2

Windowsa nie instaluje się z poziomu systemu, bo to zawsze niesie pewne problemy :?

Musisz 'zbootować' płytę z systemem i dopiero rozpocząć procesor instalacji...

Pierwszy link z Google: http://www.trochetechniki.pl/Jak-zainst ... ,1050.html

(sadaj72) #3

Wolny to mało powiedziane, raczej uszkodzony, żaden dysk, nawet z przed kilku lat nie ma transferu niższego od 1MB/s

(Dawidex11) #4

Wcześniej mi się zainstalował na innym dysku. Najgorsze jest to ze dvd rom nie czyta mi coś plyt dvd tylko cd, wcześniej czytał, czyściłem laser ale nic nie dało.

Ech, coś z tym komputerem nie tak, dyskiem.

Próbowałem zainstalować XP na dysk sata i niby go widzi, kopiuje na niego pliki a potem że coś z nim jest nie tak.

Miałem dwa dyski podłączone, chciałem sformatować ten sata a sformatowało ten inny :confused:

Cudem CDROM odpalił Windowsa 7 płytkę, chyba bo się rozgrzał, ale 0xc00000e9 error wyskakuje jak załadowuje pliki Windowsa.. Odpiąłem wszystkie dyski i to samo 0xc00000e9 error. Chyba coś z tym CD ROMem

(Qba Lukaszczyk) #5

Sformatuj dysk, następnie zainstaluj na czysto. Wymień czytnik płyt ewentualnie.

(rgabrysiak) #6

Jeśli masz problem z czytnikiem płyt spróbuj zainstalować system bezpośrednio z pamięci flash (pendrive)

(Dawidex11) #7

Dysk był formatowany, nic nie daje.

No właśnie tak będę próbował, ale na razie nie posiadam pendrive'a większego niż 2GB, ale niedługo będę w posiadaniu karty pamięci 8GB więc spróbuję.

Pozdrawiam.

Edit:

Zapomniałem, że w aparatach mam karty po 4GB, spróbuję zainstalować z aparatu, bo czytnik kart gdzieś się zapodział, mam nadzieję, że zadziała.

Ok użyłem Windows 7 USB DVD Download Tool i aparatu z kartą.

Tylko, że przy boocie mam ntldr is missing.

Nie wiem czemu ale teraz nie chce czytać tej karty, ani sformatować.

Później popróbuje, ją jakoś sformatować w laptopie bo ma czytnik.

Może to dlatego bo nie wykrywa tej karty, może muszę czytnik użyć?

To co zrobić?

Edit: Karta dała się sformatować w starszym aparacie.

(Pawko86) #8

zacznij od podania model twojej płyty głównej, jeżeli twoja płyta wspiera USB z poziomu biosu to zainstalujesz system bez problemu jeżeli nie to zmarnujesz tylko czas ,to tak dla przypomnienia dla instalujących z pen drive,

żeby zainstalować Windows 7 zmienić opcje w biosie żeby dysk SATA był wykryty przez bios , wchodzisz do Biosu klawisz Del lub inny w menu wybierasz zakładkę Integrated Peripherals następnie SATA Raid Config ( czy coś podobnego) do wyboru masz 3 tryby IDE RAID AHCI spróbuj ustawić na IDE zapisać zmiany i odpalić instalatora Windows 7 dysk powinien zostać rozpoznany a system powinien zainstalować się od razu jeżeli to nie pomoże to musisz zintegrować sterownik do kontrolera SATA za pomocą programu vlite ( VIsta ,7) nlite (xp)

P.S. Biosy rożnych producentów różnią się to oznacza ze nie które opcje mogą być gdzie indziej lub inaczej nazwane.

(Dawidex11) #9

Ok, udało mi się nagrać na SD kartę, ale jest problem podczas instalacji, tym razem nie wyskakuje disk read error.

Otóż, wszystko się ładnie instaluje, kończy rozpakowywanie plików i po tym komputer musi się zrestartować. No więc się restartuje, ja wchodzę do BIOS'u aby teraz bootowało z dysku na który wyznaczyłem instalację, bo jak zostawię tak jak było to będzie bootować z karty pamięci i będzie chciało instalować od nowa. No i po przestawieniu w BIOS'ie, zatwierdzam zmiany, ale tym razem mam DISK READ ERROR. I nie jestem w stanie dalej kontynuować instalacji. Instalowałem to na nowym dysku SATA, być może płyta główna taka stara czy coś i nie chce odczytać :/, ale w BIOS'ie dysk wykrywa, Windows XP też wykrywa (no chyba, że chcę zainstalować Windowsa XP na tym dysku to niby wykrywa go w instalatorze ale niemożna na niego zainstalować systemu, chyba bo sterowniki trzeba, ale z Windowsem 7 powinno być okej, bo wykrywa go, i chyba nie trzeba sterów, bo Windows 7 powinien je już mieć, no nie?).

Moja płyta główna to:

K8NF4G-SATA2

Na stronie Asrock'a jest napisane " supports Microsoft® Windows® 2000 / XP / XP 64-bit OS. ". Ale kilka osób którzy posiadają tą samą płytę, instalują Windows 7, Vista.

W BIOS'ie mogę SATA ustawić tylko jako RAID albo non-RAID, nie mam opcji AHCI. A na stronie, nie widzę, aby dodali tego do nowszej wersji BIOS'u, ponieważ tu http://www.asrock.com/mb/download.asp?M ... TA2&o=BIOS nic o tym nie pisze w 'DESCRIPTION'. Moja wersja BIOS'u to 1.50.

Dysk to: WD3200AVVS-63L2B0

Pozdrawiam.